گیاهخواری سلامت زنان را تهدید می‌کند

گیاهخواری سلامت زنان را تهدید می‌کند

یکی از دانشمندان گفته است که زنان جوانی که گوشت قرمز و لبنیات مصرف نمی‌کنند یا کم مصرف می‌کنند در معرض خطر کمبود ویتامین‌اند
پروفسور یان گیونزگفت که نیمی از زنان جوان بین ۱۱ تا ۱۸ سال کمتر از میزان توصیه‌شده آهن و منیزیم مصرف می‌کنند.

او افزود، یک‌چهارم زنان از این گروه سنی ید، کلسیم و روی بسیار کمی مصرف می‌کنند. پروفسور گیونز هشدار داد که زنان جوان بیشتر از مردان در معرض خطر کمبودهای تغذیه‌ای‌اند
شاید به‌این‌علت که زنان «بیشتر به پیام‌هایی نظیر این حساس‌اند» که چقدر محصولات گوشتی و لبنی برای محیط‌ زیست بد است.

او هشدار داد:
«سال‌های نوجوانی برای رشد استخوان‌ها بسیار مهم‌اند. اگر درست به آن توجه نکنید ازنظر سلامت استخوان در بزرگ‌سالی مسئله بزرگی خواهید داشت و افزایش خطر شکستگی ممکن است کیفیت زندگی‌تان را پایین بیاورد.»

گیاهخواری مشهورترین رژیم غذایی بدون گوشت است که حدود ۳.۳ میلیون بریتانیایی آن را انتخاب کرده‌اند و به دنبال آن ماهی‌خواری (۲.۴ میلیون نفر) و وگانیسم(۱.۶ میلیون نفر) بیشترین شهرت را دارند.

آنا مپسون، متخصص رسمی تغذیه
اگر این افراد دچار کمبودمواد مغذی شوند ممکن است وقتی بزرگ‌تر شدند مسائلی مانند کم‌خونی و پوکی استخوان گریبان‌گیر آنان شود.
«تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن تا ۳۰ غذای گیاهی متفاوت در هفته واقعا برای سلامت روده‌‌تان مفید است به‌این‌ترتیب اگر می‌خواهید وگان شوید این را به خاطر داشته باشید؛ حتما تا جایی که امکان دارد برنامه غذایی متفاوتی داشته باشید تا مطمئن شوید تا حد امکان مواد مغذی به بدن خود می‌رسانید.»

The Independent
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =