May 20, 2022 at 02:00PM ‘s Post

@zhuanchannel
مدت زمان ایده‌آل برای دوش گرفتن چقدر است؟
مترجم:سعیده اکبری

متخصصان پوست توصیه می کنند که زمان دوش گرفتن باید کوتاه باشد.
اگر به بیماری‌های پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس مبتلا هستید، آب داغ می‌تواند آزاردهنده باشد، و همچنین صابون‌ها و سایر محصولاتی که در حمام استفاده می‌کنید، می‌توانند تحریک‌کننده باشند.

آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند در صورت خارش پوست، دوش گرفتن را کمتر از ۱۰ دقیقه نگه دارید و اگر پسوریازیس دارید، ممکن است بهتر باشد دوش گرفتن را به پنج دقیقه محدود کنید.
(آب ولرم بهتر از آب داغ است و به شما در صرفه جویی در انرژی نیز کمک می کند.)

افرادی که موهای بلندی دارند شاید لازم باشد ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آنجا بمانند تا موهایشان را به خوبی بشویند، حالت دهند و گره ها را شانه کنند

مسلماً برخی از این کارها را می توان در زمانی که آب قطع است انجام داد، اما اگر مایل نیستید دوش آب گرم طولانی مدت خود را به حالت باز رها کنید، شاید بتوانید کمتر دوش بگیرید
یک بار دوش در هفته برای بسیاری از ما به اندازه کافی بهداشتی و به هر حال برای پوست ما بهتر است.

مدت زمان دوش گرفتن : هشت دقیقه

به نظر می رسد بسیاری از توصیه های دوش گرفتن به حدود « پنج دقیقه » به عنوان زمان ایده آل برای دوش گرفتن متمرکز است.

اما اگر متخصصان پوست با ۵ تا ۱۰ دقیقه مشکلی ندارند، و برخی از ما به زمان بیشتری نیاز داریم. بنابراین، شاید بتوانیم به وسط این محدوده فکر کنیم.

وقتی صحبت از مصرف آب به میان می‌آید، دوش‌های استاندارد ۲.۵ گالن در دقیقه مصرف می‌کنند، اما سر دوش‌های دارای برچسب WaterSense همگی ۲.۰ گالن در دقیقه یا کمتر مصرف می‌کنند.

بنابراین، می توانید ۶.۲ دقیقه با سری کم جریان دوش بگیرید و به اندازه فردی که با سر معمولی ۵ دقیقه دوش می گیرد از آب استفاده کنید.

از آنجایی که از آب گرم کمتری نیز استفاده می کنید، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهید کرد.

مخلص کلام این که برای اینکه هم برای پوست و هم برای محیط زیست مفید باشید، یک سر دوش کارآمد داشته باشید، گرما را کم کنید و بیش از آنچه واقعاً نیاز دارید زیر دوش سپری نکنید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =