May 25, 2022 at 10:20PM ‘s Post

@zhuanchannel

۱_ بزرگترین قانون: هر دانه‌ای بکاری همان را درو می‌کنی. این همان قانون علت و معلول است . هر کاری در این دنیا انجام دهیم ، مانند همان کار به ما باز می‌گردد.
اگر می‌خواهیم دیگران با ما با شادی ، عشق ، دوستی و صلح رفتار کنند ، اول باید خودمان با دیگران با عشق و شادی و صلح و دوستی رفتار کنیم .

۲_ قانون خلقت:
زندگی خود به خود اتفاق نمی‌افتد ، نیاز به مشارکت ما دارد. درون و بیرون ما با کل جهان هستی یکی است.پس آنچه را که می‌خواهی در زندگی داشته باشی ابتدا در درون خودت ایجاد کن

۳_ قانون پذیرش:
باید از اتفاقاتی که در زندگی برایتان می‌افتد درس بگیرید وگرنه آنقدر تکرار خواهند شد تا انها را بپذیرید.
مثلاً هنگامی که ما به دیگران به چشم دشمن نگاه کرده یا آنها را انسان‌های بدی می‌بینیم نشانه این است که خودمان همچنان درگیر خودخواهی‌های خود هستیم. و تا زمانی که با این اخلاق خود روبرو نشده‌ایم افراد مشابه سر راه ما قرار خواهند گرفت. باید بپذیریم که در خود ما مشکلی وجود دارد که باعث می‌شود اینگونه افراد به ما جذب شوند. پس باید در رفع مشکل خود بکوشیم.

۴_ قانون_رشد: به هر کجا که بروید همانجا هستید. این بدان معناست که برای رشد روحی ما تنها می‌توانیم روی خودمان تغییرات ایجاد کنیم و هیچ کنترلی بر روی مردم، مکان‌ها و چیزهای اطراف خود نداریم .
زمانی که ما در قلب وروح خود تغییری ایجاد می‌کنیم ، آنگاه دنیای اطراف ما هم تغییر می‌کند.

۵_ قانون_مسئولیت:
هر گاه در زندگی ما چیزی اشتباه باشد، نشانه آن است که اشتباهی در من وجود دارد. ما آینه آن چیزی هستیم که ما را احاطه کرده و آنچه ما را احاطه کرده، همچون آینه با ما ارتباط دارد. ما باید مسئولیت آنچه که در زندگی‌مان اتفاق می‌افتد را بپذیریم.

٦_ قانون_ارتباط_واتصال:
حتی اگر چیزی که ما انجام می‌دهیم بی‌اهمیت به نظر می‌رسد، بسیار مهم است که آن را به طور کامل انجام دهیم. همه چیز در جهان هستی به هم متصل است.
قدم اول و آخر وجود ندارد همه چیز زنجیر وار به هم متصل است هیچ کس مهمتر از دیگری نیست. هر دوی آنها برای به انجام رساندن کار مورد نیاز هستند. گذشته، حال، آینده، همه به هم متصل می‌باشند.

۷_ قانون_تمرکز:
شما نمی‌توانید همزمان به دو چیز فکر کنید. هنگامی که تمرکز شما بر روی ارزش‌های معنوی است، غیر ممکن است به افکار پایین‌تر مانند حرص و طمع یا خشم راه پیدا کنید.

۸_ قانون_بخشندگی:
اگر فکر می‌کنید به حقیقتی دست یافته‌اید آنگاه باید آن را در زندگی حقیقی خود به اجرا در آورید. در اینجاست که هر چیز آموخته‌ایم به مرحله اجرا در می‌آید. گفتار تنها کافی نیست باید به آموخته‌ها عمل کرد. در واقع با معاشرت خود با دیگران می‌توانیم درس‌هایی را که یاد گرفته‌ایم به عمل در آوریم..

۹_ قانون_اینجا_و_اکنون:
بازگشت به گذشته و بررسی ان باعث غیبت از زمان حال می شود. رفتن به گذشته از اینکه کاملا در این جا و اکنون قرار داشته باشیم جلوگیری می کند. افکار قدیمی، الگوهای قدیمی رفتاری، رؤیاهای قدیمی همگی، ما را از داشتن امکانات جدید دور می‌کنند. زندگی کردن در لحظه حال به ما حس آزادی و پیشرفت می‌دهد.

۱٠_ قانون_تغییر:
تاریخ خود بخود تکرار می‌شود تا ما درس‌هایی را که برای تغییر مسیر لازم داریم یاد بگیریم.

۱۱_ قانون_صبر_و_پاداش:
تمام پاداش‌ها نیازمند کار پر زحمت اولیه می‌باشند

۱۲_ قانون_اهمیت_و_الهام:
ارزش هر چیز به مقدار انرژی وتلاشی که صرف آن کرده‌ایم بستگی دارد. هر کس می‌تواند با الهام از درون خود سهم خود را با عشق و شادی به طور کامل به جهان هستی تقدیم کند که در این صورت عمل او باعث صعود دیگران هم خواهد شد. اما اگر به الهامات درونی خود توجه نکنیم تنها خودمان عقب مانده و جهان هستی به راه خود ادامه خواهد.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =