شرايط جالب استخدام در غول نفتی عربستان و ثروتمندترین شرکت جهان : آرامکو

حدود ۸۵ درصد از نیروهای آرامکو در داخل و خارج از سرزمین عربستان، ملیتی سعودی داشته و ۱۵ درصد از کارکنان این شرکت از ۵۰ ملیت مختلف در آرامکو مشغول به کار هستند.

این شرکت در سال ۲۰۰۵ جایزه توسعه و آموزش منابع انسانی سازمان توسعه و آموزش منطقه ای آسیا را به دلیل فعالیت با ۵۰ ملیت و موفقیت در کسب قابلیت های منابع انسانی کسب کرده است.

این شرکت در ۱۱ کشور جهان نمایندگی رسمی دایر کرده است. استخدام در آرامکو و شرکت های برون مرزی آرامکو توسط سایتی ویژه انجام می شود. این سایت به طور آنلاین فعال بوده و در مرحله نخست باید روزمه را در اختیار آن قرار داد و در یکی از دو شرکت خدمات آرامکو یا شرکت برون مرزی آرامکو بررسی شده و در صورت تایید به بخش استخدام آرامکو در عربستان ارسال می شود.

پس از بررسی فرم های استخدام برای متقاضیان ارسال شده و پس از تکمیل آن، مرحله مصاحبه فرا می رسد.
در یکی از این دو شرکت یاد شده، جلسه مصاحبه برگزار شده و در مرحله بعد جلسات آشنایی بر گزار می شود.

نکته جالب آنجاست که یک سوئیت کامل در یکی از هتل های هوستون برای فرد متقاضی و خانواده وی به همراه بلیط رفت و برگشت هواپیما رزرو شده تا متقاضی استخدام در این مدت بتواند شناخت بیشتری روی کار و شرکتهای زیر مجموعه آرامکو کسب کند.
از طرفی رفتارهای اجتماعی وی نیز به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

پس از این مرحله، پیشنهاد استخدام مشروط با یک نامه پیشنهاد شغلی به متقاضی ارائه می شود که حقوق و دستمزد و تمامی مسائلی مرتبط با آن به دقت ذکر شده است.

پس از قبول شرایط توسط متقاضی، یک« مشاور استقرار» برای وی تعیین شده تا سایر مراحل مانند تست پزشکی و گزینش های پایانی با کمک وی صورت گیرد.

البته این مشاور در مراحل بعدی نیز حضور دارد به طوری که تهیه ویزای عربستان یا هر کشور دیگری، تحویل منزل مسکونی، به عهده گیری اسباب کشی و ثبت نام فرزندان در مدارس و جزئی ترین مسائلی که ممکن است دغدغه فکری متقاضی باشد توسط مشاور صورت می گیرد.

آرامکو ۱۰ اصل استخدامی را به متقاضیان ارائه می کند و در طول حضور فرد در این شرکت، عملکرد سالانه آنها را با این اصول می سنجد. این ۱۰ اصل عبارتند از:

سرآمدی
توجه به منابع انسانی
انصاف
ایمنی
کار گروهی
مسولیت پذیری
تعهد به شرکت
اعتماد
پاسخگویی
تعهد شهروندی
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

1 یک نظر

  1. فتح اله افضای پاسخ

    سلام ایرانی ام شاغل در پالایشگاه اصفهان، با بیش از سی و یک سال سابقه کار در ادارات تعمیرات و فرایند، می توانم خودم را بازنشسته کنم و اگر شرایط خوب پیشنهاد شود، حاضر به کار در عربستان در یکی از شرکت های نفتی ترجیحا وابسته به آرامکو هستم، مهرت های کاری ام در بخش تعمیرات مکانیک، تدارکات کالا و بازرگانی و تا حدودی در بخش فرایند می باشد و به زبان انگلیسی هم تسلط نسبی دارم و عربی هم. اندکی می دانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 8 =