June 24, 2022 at 09:21PM ‘s Post

@zhuanchannel

بارداری و ۷ باور رایج اما غلط درباره آن که باید فراموش شان کنید
روزیاتو_گلریز برهمند

۱- جنسیت بچه را شاید بتوان از روی میزان رشد موهای بدن مادر پیش بینی کرد

بعضی اعتقاد دارند جنسیت بچه روی میزان رشد موهای بدن مادر اثر می گذارد. این نظریه اصلاً درست نیست چون جنین آنقدری هورمون تولید نمی کند که روی میزان رشد موهای بدن مادر اثر بگذارد.
بارداری حتماً باعث تغییرات هورمونی زیادی در بدن مادر می شود و این امر گاهی به ریزش موهای مادر می انجامد. اما این مسأله شاید ارتباطی با جنسیت بچه نداشته باشد.

۲- زنان باردار باید به جای دو نفر غذا بخورند
مادر در سه ماهه ی دوم و سوم بارداری خود باید ۳۰۰ کالری بیشتر از معمول دریافت کند (۳۰۰ کالری معادل یک برش نان و یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی است) و همین مقدار برای رشد کامل جنین کافی است. اما کالری شماری منجر به افزایش شدید وزن می شود، موضوعی که به طور کلی اثری منفی بر بارداری و زایمان دارد.

۳- در دوران بارداری نباید موها را رنگ کرد
این باور به لحاظ علمی ثابت نشده است. در حقیقت، رنگ کردن موها هر ۲ تا ۳ ماه یک بار هیچ خطری ندارد.
مواد شیمیایی درون رنگ موهای باکیفیت از طریق پوست سر جذب بدن نمی شوند و به جفت راه نمی یابند.
بنابراین اگر باردار هستید و دلتان می خواهد تغییری در ظاهرتان دهید، مانعی وجود ندارد.

۴- نوع ویار مادر جنسیت بچه را مشخص می کند
یک باور غلط دیگر درباره ی جنسیت بچه مربوط به ویارهای غذایی مادر است. بعضی اعتقاد دارند اگر مادر خوراکی های شور هوس کند یعنی فرزندش پسر است و اگر هوس شیرینی کند یعنی صاحب دختر شده است
. اما ویار غذایی مادر جنسیت بچه را تعیین نمی کند.

۵- زنان در دوران بارداری گیج و سر به هوا می شوند
درست است که امکانش هست زنان در دوران بارداری بیشتر از معمول حواس پرت شوند و تمرکز کمتری داشته باشند اما این امر هیچ علت روانی ای ندارد.
حقیقت آن است که بارداری یک تجربه ی همزمان پراسترس و مهیج است که به توجه زیادی نیاز دارد، به همین دلیل مادر نمی تواند روی چیزهای دیگری که آنقدر اهمیت ندارند تمرکز کند.

۶- شاید از روی زمان باردار شدن خود بتوانید جنسیت بچه را پیش بینی کنید
پسر یا دختر شدن بچه بر اساس روز بسته شدن نطفه، یکی از قدیمی ترین باورهای غلطی است که درباره ی بارداری وجود دارد. گاهی بر حسب تصادف گمانه زنی ها بر این اساس درباره ی جنسیت بچه درست از آب درمی آید اما چیز عجیبی نیست چون دو جنسیت بیشتر وجود ندارد و بنابراین احتمال درست از آب درآمدن پیش بینی درباره ی جنسیت بچه دقیقاً ۵۰ درصد است.

۷- زنان باردار نباید ورزش کنند
فعالیت بدنی متعادل و مفرح هم به مادر و هم فرزند در راهش کمک می کند.
این فعالیت بدنی نه فقط پیاده روی، بلکه رقص، شنا یا نظافت خانه هم می تواند باشد. داشتن فعالیت بدنی یکی از راه هایی است که با آن می توانید سلامت جسمی و روانی خود را بهبود بخشید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پانزده =