June 26, 2022 at 01:20PM ‘s Post

@zhuanchannel

پولِ بیشتر واقعاً باعث ایجاد حس خوشبختی می‌شود

بیش از ۱۰ سال قبل، برخی محققان اعلام کردند که پول می‌تواند خوشبختی بیاورد، اما آنها برای تمول مالی، آستانه ۷۵ هزار دلار در سال را تعیین کردند.

مطالعات دیگری از سوی اقتصاددانان برنده جایزه نوبل انجام شد که تایید می‌کرد پول، شادی و خوشبختی را به زندگی می‌آورد و آنها نیز روی همین رقم ۷۵ هزار دلار تاکید داشتند.
معادل
2400000000 تومان

آنها معتقد بودند که کسب درآمد بیشتر از این رقم حس خوب بیشتری به زندگی اضافه نمی‌کند و همین رقم هم برای خوشبختی کافی است.

اما مطالعات منتشر شده در آکادمی ملی علوم نشان می‌دهد که رقم ۷۵ هزار دلار درآمد رقم درستی نیست و با بیشتر شدن پول، احساس خوشبختی بیشتری می‌کنیم.

این تحقیق را «مت کیلینگ ورس»، عضو هیئت علمی دانشگاه اقتصاد پنسیلوانیا انجام داده است.
وی با بررسی وضعیت ۱.۷۲۵.۹۹۴ شهروند آمریکایی و ۳۳۳۹۱ فرد شاغل، در برنامه‌ای به نام «چقدر خوشبخت هستید؟» به نتایج جالبی دست یافت.

در این پروژه تحقیقاتی، مت کیلینگ ورس از داوطلبان شرکت کننده در این پروژه سوالاتی را پرسیده است. مثلا سوالاتی در مورد درآمد و سطح مالی زندگی از داوطلبان می‌پرسد و از آنها می‌خواهد که بگویند چقدر حالشان خوب است.

حال خوب، یکی از معیارهایی که است که می‌توان تشخیص داد شخص چقدر خوشبخت است. حالِ خوب تا حدی ذهنی است و ارتباطی به موقعیت مکانی و زمانی فرد ندارد، اما میزان رفاه مادی می‌تواند کمک کند تا فرد حال خوبی داشته باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه اقتصاد پنسیلوانیا می‌گوید وقتی سطح درآمد افراد در حدی باشد که نگران معاش، مسکن و ضروریات زندگی نباشند، رفاه بیشتری را در زندگی تجربه خواهند کرد.
افرادی که در زندگی امنیت مالی ندارند، بی‌شک نمی‌توانند به خوشبختی فکر کنند. وی تاکید می‌کند که پول همه چیز نیست و صرفا به دنبال ثروت رفتن، خوشبختی نمی‌آورد. اما بدون پول هم نمی‌توان خوشبخت زندگی کرد.

یکی از سوالاتی که مت کیلینگ ورس از مردم می‌پرسد این است که پول چقدر برایشان مهم است. او می‌گوید افرادی که در پاسخ به این سوال می‌گویند پول برایشان اصلا مهم نیست، بی‌شک نباید به رفاه و خوشبختی خود زیاد امیدوار باشند، زیرا پول مهم است و نمی‌توان منکر این موضوع شد.

نکته مهم دیگری که مت کیلینگ ورس به آن اشاره می‌کند این است که اگر کسی نمی‌تواند درآمد خوبی داشته باشد و از پس زندگی خودش برنمی‌آید، باید به دنبال ریشه و دلایل آن باشد.

چون اگر فردی در زندگی شخصی خود، موفق و کاربلد باشد، باید محصول این تخصص و حرفه‌ای بودن در زندگی‌اش به شکلی خود را نشان دهد و در ابتدایی‌ترین حالت، این فرد بی‌شک باید در آمد خوبی داشته باشد. به دنبال موفقیت‌های شخصی، موفقیت‌های مالی نیز از راه می‌رسند.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 13 =