June 26, 2022 at 08:50PM ‘s Post

@zhuanchannel

کارما واقعا چیست و چگونه بر زندگی ما اثر می گذارد؟
آیا می توانم کارمای منفی را خنثی کنم؟

اغلب پیش می آید که از خودمان می پرسیم :
مگر من چکار کرده ام که مستحق این باشم؟
من آدم خوبی هستم پس چرا این بلاها به سر من می آیند؟ این همه شکست و اشتباه از کجا می آید؟
پاسخ تمام این سؤالات به کارمای شما مربوط می شود. قانون کارما مانند قانون عمل و عکس العمل است.
مجموعه ی تجربیات شما از زندگی هایتان، کارمای شما را تشکیل می دهد.

مثلا ممکن است زمانی در زندگی تان پرخاشگر یا بدخلق بوده باشید.
زمانی خواهد رسید که نهایتا نتیجه این رفتار گذشته تان را خواهید دید.

روحیه شما همیشه ثابت نیست. احتمالا در گذشته ی این زندگی و یا زندگی های گذشته تان، روحیه ای متفاوت از این دوره زندگی تان داشته اید و اکنون در حال تجربه ی روحیه ای خلاف آنچه داشتید هستید.

کارما در زندگی، شما را به فهم و درکی عمیق تر از تأثیری که بر دیگران دارید خواهد رساند. مهمترین درسی که کارما به ما خواهد آموخت این است که مسبب سرنوشت ما، خودمان هستیم.

هیچ کس بدشناس نیست

بدشانسی وجود ندارد! اگر حس می کنید مدام بدشانسی می آورید، این می تواند کارمای منفی گذشته باشد.
تجارب کارمیک ما، تنها بازتاب عملکردهای ما نیستند؛ بلکه افکار، احساسات، تصمیمات، اهداف و نیات ما را شامل می شوند.

دقت کنید که در فکرتان چه می گذرد. به افکارتان آگاه باشید. گاهی غالب شدن یک تفکر منفی و اشتباه در ذهن، می تواند یک عمر یا دوره زندگی را با کارمای منفی تباه کند.
در صورت وجود کارمای منفی در افکارتان، روح سعی می کند راهی را برای پیمودن برگزیند که برای شما سراسر چالش باشد.
این راه مانند مسیری است که دائم در سراشیبی ها و سربالایی ها باشد و انسان را به پستی ها و بلندی های صعب العبور می کشاند.

از بین بردن کارمای منفی
خبر خوب اینجاست که انسان قادر است کارمای منفی را خنثی کند و البته کارمای مثبت بسازد! اگر شما نیز یک ایده آل گرا هستید، باید بدانید اکنون زمان آن است که عملگرا شوید. کارمای منفی تنها زمانی قابل تشخیص خواهد بود که فرد به اعمال و افکارش کامل آگاه باشد.

تنها تصور خوب بودن به معنای تولید کارمای مثبت نیست. بایستی به یک کنشگر تبدیل شوید. این امر بسیار ساده است. می توانید از همین لحظه شروع کنید به ساختن کارمای مثبت.

کافیست هر عملی که از الان انجام می دهید و یا فکری را که در ذهنتان می پرورانید، خوب تماشا کنید. قبل از افزودن یک کارما به کارماهای قبلی، حرفی را که می خواهید بزنید در ذهنتان تماشا کنید.

فکری را که به سرتان خطور کرده را آگاهانه بررسی کنید و اگر آن را مناسب دانستید اجازه دهید به کارماهای قبلی اضافه شود.

این به معنای زندگی در لحظه است و تمرینی ست برای جبران نقص های ایگویمان. فرآیند اصلاح و درمان ایگو و منیت هدف اصلی از تجربه زندگی زمینی ست.

بومرنگ کارما

این زندگی جهان چرخیدن هاست. تمام آنچه در این دنیا رخ می دهد در یک حرکت دورانی در حال چرخش است و برای همین است که در اشعار و ادبیات از این عرصه گیتی با نام هایی همچون گردونه و چرخ یاد کرده اند. کارما ها در چرخه زندگی ما ثبت می شوند و حتما روزی به خودمان باز می گردند.

کارما همان بومرنگی ست که به نقطه ای دور یا نزدیک پرتاب می کنیم و می دانیم که در هر صورت به سمت خودمان باز خواهد گشت. هر کار درستی که می کنید نتیجه ای خواهد داشت و اگر میخواهید در زندگی غرق در خوبی ها شوید، اعمال و افکار خوبی داشته باشید. هم کارمای خوب داریم، هم کارمای بد.

قدرشناسی با تجارب کارمیک خوب در زندگی در ارتباط است و در کمرنگ کردن اختلافات بومرنگ های انرژیک اثرگذار است. با تمام وجودتان قدردان وقایع خوب زندگی باشید و لحظه ها را گرامی بدارید.

کارما مثل یک راز عمل می کند و هرگز به شما خبر نمی دهد چه زمانی می آید؛ اما می آید.

زمانی که کارما مانند جزر و مد اقیانوس، زندگی شما را دچار تغییر می کند، ممکن است اصلا منتظرش نبوده باشید؛ پس هرگز نباید تسلیم این حقه شوید. شما قواعد بازی را یاد گرفته اید و کافیست با آرامش به بازی ادامه دهید و با هدف ساختن یک کارمای خوب در زمانی که هستید به نحو احسن عمل کنید.

گاهی کارمایی که زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می دهد، مربوط به خود او نیست؛ بلکه از سوی اعمال پیشینیان و اجداد فرد به خط زمانی زندگی او فرستاده می شوند؛ که اگر چنین باشد، فرد بایستی خود را از بند این اثرات کارمیک رها سازد.

راستمرد
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =