June 26, 2022 at 09:21PM ‘s Post

@zhuanchannel

راه‌ های خنک ماندن در گرما سال بدون تهویه مطبوع

دینو_مترجم:محدثه تنها

به گفته مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده، بدن نباید برای مدت طولانی خیلی گرم بماند، زیرا گرمای بیش از حد می‌تواند به مغز و سایر اندام‌های شما آسیب برساند.

تعریق، سیستم خنک کننده طبیعی بدن است، اما زمانی که کافی نباشد، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و مرتبط با گرما را افزایش می‌دهد.

راه‌های خنک ماندن در گرما:

_هیدراته بمانید
وقتی گرمتان است، هیدراته کردن خود اولین و مهمترین قدم برای خنک شدن است. دمای آب مهم نیست، زیرا بدن شما آب را گرم می‌کند. اگر بدن شما نیاز به خنک شدن دارد و نمی‌تواند بدون رطوبت کافی این کار را انجام دهد، با تعریق خود را خنک می‌کند.

_دوش آب سرد بگیرید
یکی از راه‌های خنک ماندن در روزهای گرم، دوش آب سرد است. گرفتن دوش آب سرد با کاهش دمای مرکزی بدن به خنک شدن بدن کمک می‌کند.
برای لذت بیشتر، صابون نعناع را امتحان کنید. منتول موجود در روغن نعناع، ​​گیرنده‌های مغزی را فعال می‌کند که به بدن شما می‌گویند بویی که احساس می‌کنید، خنک و سرد است.

یک کیسه یخ را روی مچ دست یا پشت گردن خود قرار دهید تا بدنتان خنک شود. در این نقاط رگ‌های خونی نزدیک به پوست هستند، بنابراین سریع‌تر خنک می‌شوید.

_کرکره یا پرده‌ خانه یا محل کار خود را ببندید

اگر پنجره‌هایی دارید که از صبح تا بعد از ظهر به سمت خورشید است، کرکره یا پرده‌های آن را ببندید تا از ورود مستقیم خورشید به خانه و گرم کردن داخل خانه جلوگیری کند.

با ملحفه‌های قابل تنفس بخوابید
پنبه یکی از قابل تنفس‌ترین مواد است، بنابراین ملحفه‌ها یا پتوهای پنبه‌ای می‌توانند به شما در خنک نگه داشتن بدنتان در طول شب کمک کنند.

_ پایینِ تخت یا زیرزمین بخوابید
اگر به دلیل گرمای بیش از حد نمی‌توانید در طول شب بخوابید، سعی کنید روی زمین یا در جایی غیر از اتاق خواب خود بخوابید. به طور مثال، اگر در خانه‌تان زیرزمینی دارید، می‌توانید به طور موقت در آنجا بخوابید.

_در اتاق‌های بلااستفاده را ببندید
اگر هیچ کس از اتاقی که دریچه یا تهویه هوا ندارد، استفاده نمی‌کند، در آن قسمت را ببندید تا هوای خنک فقط در قسمت استفاده شده خانه بماند.

_لامپ‌های کم مصرف نصب کنید
لامپ‌های رشته‌ای دمای بالاتری نسبت به لامپ‌های LED تولید می‌کنند. همچنین لامپ‌های کم مصرف می‌تواند در هزینه‌ها صرفه جویی کند.

_غذا را با شعله آرام بپزید
گرمای اجاق گاز می‌تواند به راحتی در تمام خانه شما پخش شود. دمای اجاق گاز رو برای پخت و پز کم کنید. یا در بیرون از منزل روی کباب پز غذای مورد نظرتان را بپزید.

+غذاهای یخ زده بخورید
خوردن یک آیس پک یا بستنی برای خنک شدن می‌تواند برای لحظه‌ای هم شده، کمک کند. اما اگر بیش از حد گرمتان است، در مصرف شکر زیاده روی نکنید.
شکر متابولیسم شما را بالا می‌برد و احساس گرمای درونی بیشتری می‌کنید. بنابراین خوراکی خنک می‌تواند خوب باشد، اما شکر اضافی نه.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =