July 5, 2022 at 02:14PM ‘s Post

@zhuanchannel

طول عمرتان را
با این تست تعادل ساده ۱۰ ثانیه ای تخمین بزنید
مترجم:مهرناز زاوه

دانشمندان دریافته اند که یک آزمایش ساده تعادل می‌تواند احتمال مرگ شما طی ۱۰ سال آینده را پیش بینی کند. کسانی که قادر به انجام این کار نیستند، احتمال مرگ زودهنگامشان تقریبا دو برابر سایرین است.

محققین بر این باورند که می‌توان از این تست در جهت ارزیابی سریع افراد مسن استفاده کرد.

این مطالعه بر روی هزار و ۷۰۲ فرد ۵۱ تا ۷۵ ساله و بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰ انجام شد.

در شروع این تحقیق از شرکت کنندگان خواسته شد به مدت ۱۰ ثانیه بدون هیچ کمکی روی یک پا بایستند.
به آنها گفته شد که پای خود (قسمت مچ به پایین) را روی پشت ساق خود قرار دهند، بازوهای خود را صاف نگه داشته و مستقیم به جلو خیره شوند.

هر شرکت کننده اجازه سه بار تلاش روی هر پا را داشت و از هر پنج نفر، یک نفر در این آزمایش مردود شد.

این تست ساده مرگ شما طی ۱۰ سال آینده را پیش بینی می‌کند

در طول ۱۲ سال از آغاز این مطالعه، ۱۲۳ نفر جان خود را به دلایل مختلف از دست دادند. محققان به یافته‌های خیره‌کننده‌ای دست یافتند؛ اینکه کسانی که قادر به حفظ تعادل نبودند، احتمال مرگشان بیشتر بود.

در واقع این تحقیق نشان داد ناتوانی در ۱۰ ثانیه ایستادن روی یک پا بدون تکیه گاه با ۸۴ درصد افزایش خطر مرگ به دلایل مختلف مرتبط است.

اما از آنجایی که همه شرکت کنندگان در این مطالعه برزیلی های سفیدپوست بودند ممکن است این یافته‌ها برای همه قومیت‌ها صادق نباشد.

با بالا رفتن سن، حفظ تعادل دشوارتر می‌شود، اما از حدود دهه ششم زندگی به بعد، به شدت کاهش می‌یابد. تعادل تنها نیازمند قدرت عضلانی نیست، بلکه به هماهنگی، قدرت بینایی و واکنش سریع مغز نیاز دارد.

تعادل چیزی نیست که به طور معمول به عنوان شاخص سلامت ارزیابی شود، اما پزشکان معتقدند که این آزمایش باید در آزمایش‌های استاندارد گنجانده شود.

در آزمایش دیگری که آمادگی اسکلتی عضلاتی فرد را نشان می‌دهد، شرکت‌کنندگان بر اساس میزان راحت نشستن و بلند شدن از زمین با حداقل کمک امتیاز یک تا ۱۰ می‌گیرند. بر این اساس اگر بتوانید بدون کمک، خودتان را روی زمین پایین بیاورید، امتیاز پنج را به دست می‌آورید و اگر بدون استفاده از دست، زانو، ساعد یا سایر کمک‌ها به حالت ایستاده بازگردید پنج امتیاز دیگر می‌گیرید.

به ازای هر تکیه گاه یا کمکی که در این آزمایش می‌گیرید یک امتیاز از شما کسر می‌شود.

در مطالعات محققان مشخص شد احتمال مرگ افرادی که امتیازی کمتر از هشت داشتند دو برابر بیشتر از افراد با نمره هشت یا بالاتر بود.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 1 =