July 6, 2022 at 01:20PM ‘s Post

@zhuanchannel

واکسن ضدسرطان شخصی سازی شده با نتایج بسیار امیدوارکننده ای همراه بوده است

می‌توان از سلول سرطانی هر فرد، مواد ژنتیکی (DNA) را استخراج کرد و با یک واکسن به سیستم ایمنی بدن آموزش داد هر سلولی چنین خصوصیاتی داشت به آن حمله کند. این نظریه، پایه ساخت واکسن‌های شخصی علیه سلو‌‌ل‌های سرطان برای مبتلایان به این بیماری بوده است.

به بیان دیگر:
وقتی یک فرد مبتلا به سرطان با روش‌های درمانی مدرن و کارآمد بهبود می‌یابد، همچنان پزشکان نگران تکثیر برخی سلول‌های سرطانی هستند که خود را در جاهای دور از دسترس دارو و درمان پنهان کرده‌اند.

اگر با تزریق یک واکسن، دستگاه ایمنی بدن آموزش ببیند که هر کجا سلولی با مشخصات این سرطان یافت، آن را معدوم کند، سرطان عود نمی‌کند و فرد به طور کامل درمان شده است.

سرطان تخمدان یکی از سرطان‌های مرموز با احتمال عود بالاست. شرکت فرانسوی ترنسژن از هشت بیمار مبتلا به سرطان تخمدان سلول‌های سرطانی را جدا کرد و DNA آنها را کپی کرد و به داخل هسته یک آدنوویروس غیربیماریزا تزریق کرد. در واقع با همان مکانیسم ساخت واکسن کرونای آسترازنکا، یک واکسن علیه سرطان تخمدان همان فرد تولید شده است. وقتی این آدنوویروس حامل ژن سرطان به بدن فرد در حال بهبود، تزریق می‌شود، دستگاه ایمنی علیه پروتئین حاصل از آن ژن سرطان تحریک و آماده می‌شود. هم اکنون ماه ها از بهبود این هشت بیمار می‌گذارد و به نظر می‌رسد این واکسن شخصی سازی شده در پیشگیری از عود سرطان تخمدان در آنها موثر و بی‌خطر بوده است.

این مطالعه امیدهای زیادی برای پیشگیری از عود سرطان‌ها و درمان کامل بیماران پدید آورده است.

@vastar2
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 10 =