July 8, 2022 at 10:30PM ‘s Post

@zhuanchannel

مهرورزی به خویشتن:

1- به خودتان ایمان داشته باشید
وقتی اوضاع سخت می‌شود، گاهی بهترین راه این است که فقط به خودتان باور داشته باشید. تلاش‌هایی که شما را به اینجا رسانده را به یاد بیاورید و بدانید که ایمان به خود، شما را به هر جایی که بخواهید می‌برد.

2- جملات تأکیدی مثبت
همان جملاتی که با "من عالی هستم و از پس هرکاری برمی‌آیم" آغاز و با "از اعماق وجودم اطمینان دارم که واقعیت دارد" تمام می‌شوند.
این جملات نه تنها مسیر شما را تغییر می‌دهند بلکه حال بدتان را نیز از این رو به آن رو می‌کنند.

3- دور و برتان را شلوغ کنید
البته با کسانی که به شما انگیزه می‌دهند و با جملات مثبتی از شما یاد می‌کنند. نقل قولی از "جیم ران" -کارآفرین، نویسنده و سخنران انگیزشی- هست که می‌گوید :"شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین وقت‌تان را با آن‌ها صرف می‌کنید."

4- قدم بزنید
یک سری به دنیای خارج بزنید. بوها را بو کنید، به صداها گوش دهید و وزش باد را حس کنید. برخی از لذت‌بخش‌ترین کارها مجانی و کاملاً در دسترس هستند که قدم زدن نیز یکی از آن‌هاست.

5- به آینه نگاه کنید و از چیزی که می‌بینید تعریف کنید
می‌دانید که تعریف و تمجید کردن خیلی مؤثر است. پس به جای اینکه همه‌ی آن را نصیب دیگران کنید، یکی را هم رو به آینه بگویید و ببینید که چقدر گل از گل تصویرتان می‌شکفد.

6- به غریبه‌ای کمک کنید
با غریبه‌ای به مهربانی رفتار کنید. شاید غافلگیر شوید که همان غریبه، چرخه‌ای که شما آغاز کرده‌اید را ادامه و محبت شما را به دیگران انتقال خواهد داد.

7- به دوستی زنگ بزنید و به او بگویید که چقدر برایتان ارزشمند است
تصور کنید چه حسی به شما دست می‌داد اگر کسی که مدتی است با او حرف نزده‌اید، با شما تماس بگیرد و بگوید که چقدر شما عالی هستید. حالا تصور کنید که چه حسی به آن‌ها دست خواهد داد اگر شما این کار را در قبال آن‌ها انجام دهید. پس انجامش دهید!

8- به موسیقی ،مانتراها یا صداهای طبیعت گوش دهید
یادتان باشد که فقط خودتان می‌دانید چه آهنگی حالتان را خوب می‌کند

9- یک چیزی بخوانید
اگر علاقه‌ای به موسیقی ندارید، از دنیا ارتباطتان را قطع کنید و با کتاب مورد علاقه‌ا‌تان یک گوشه‌ی دنج خلوت کنید.
همان کتابی که بیش از پنج بار خوانده‌اید و هر بار که آن را می‌خوانید، غیرممکن است که بتوانید بگذاریدش کنار. پس آن را بردارید و در دنیایی متفاوت از دنیای فعلی‌تان غوطه‌ور شوید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =