July 11, 2022 at 09:00PM ‘s Post

@zhuanchannel
قسمت دوم اسامی بین المللی

_هلیا Helia Hélia
این نام شگفت آور در غرب زرق و برق عجیبی دارد، در عین حال در لیست اسم دختر بین المللی ایرانی قرار می‌گیرد.با این حال به تلفظ آن دقت داشته باشید زیرا تلفظ بین المللی
آن Heel-ee-uh می‌باشد. نام هلیا ریشه یونانی داشته و معنای خورشید می‌دهد.

_ کیانا Kiana kiˈa.na
یک اسم کوتاه، زیبا و بی نظیر. نام کیانا دخترانه با ریشه سریانی می‌باشد. این واژه در قدیم به معنی طبیعت بوده است.

_ کیمیا Kimia kee mee ya
این نام دخترانه ریشه یونانی و ایرانی داشته و معنی ناب و هر چیز دست نیافتنی می‌دهد. این گزینه برای انتخاب اسم بین المللی برای کودک شما کمی متفاوت و خاص است.

_کتایون Katayoun Katāyoun
همسر گشتاسب و مادر اسفندیار
این اسم در افسانه‌های ایرانی آمده و یکی از شخصیت‌های باستانی شاهنامه است. برای کتایون نام‌های مستعار زیادی مانند کتی، کت و غیره وجود دارد. با افتخار می توان از این اسم دختر بین المللی ایرانی یاد کرد.

_ لیلا Leila l/ay.la
این نام برای اولین بار توسط محقق تمدن شناس به نام اریک کلپتون به دنیای غرب وارد شد و توانست شهرت جهانی پیدا کند. نام لیلا ریشه عربی و فارسی داشته و به معنی شب بسیار تاریک است.

_ لیلی Lily lilee
این نام ریشه انگلیسی داشته و به معنی زنبق است. لیلی به طور مستقیم از نام یک گل به لاتین Lilium گرفته شده است؛ ظرافت جالب، نماد پاکی و بی‌گناهی و نقشی در تصاویر مسیحی. لیلی همیشه مورد علاقه نویسندگان بوده و شخصیت‌های مختلفی در داستان ها را شکل داده است.

_ مریم Maryam MEH-ree-uhm
نام زیبای مریم ریشه در سه تمدن عربی، یونانی و ایرانی دارد و معنی قطره دریا و محبوب می‌دهد. مریم در ایران نام یک گل است که حتی از نسخه خارجی خود یعنی مریام هم سبقت می‌گیرد.

_ مهری Mehri m e H r EE
انگلیسی زبانان با H فارسی در وسط اسامی مشکل دارند. شاید آنها کودکتان را مری صدا کنند. این اسم ریشه فارسی دارد و به معنای دوستداشتنی و مهربان است.

_ملودی Melody melədi
اگرچه این نام چندان مرسوم نیست اما زیبایی آوای آن بی‌نظیر می‌باشد.

_مینا Mina Me-Na
گاهی اوقات سادگی زیباترین است، مانند مینا. این نام ریشه آلمانی، اسکاتلندی و لهستانی دارد و به معنای شیشه و جام می می‌باشد.

_ مونا Mona mə́wnə
یک گزینه افسانه‌ای که نام مونالیزا را در ذهنمان تداعی می‌کند. این نام ایرلندی بوده و به معنای خوب و نجیب است.

_ ملکه Malakeh Mala-keh
این نام در غرب کاملا ناشناخته است و دارای یک جلوه عجیب و غریب بوده که به آن اجازه درخشش می‌دهد. ریشه این کلمه عربی می‌باشد و به معنای همسر پادشاهی است.

_ ماتیسا Matissa man-ˈti-sə
اگرچه این نام در غرب شناخته شده نیست اما برای خانواده‌های هنری بسیار مناسب است. زیرا به نام خانوادگی هنرمند فرانسوی هنری امیل ماتیس نزدیک می‌باشد. ماتیسا ریشه ایرانی دارد و در گویش مازندران به معنای ماه تنهاست.

_ نیکی Niki nikhi
این نام برای خانواده‌هایی مناسب بوده که اسامی کوتاه می‌پسندند.

_ نسرین Nasrin nas’rin
انگاری چیزی دلربا در این اسم نهفته که باعث شده جریان زیبایی داشته باشد. ریشه این اسم نیز فارسی بوده و به معنای گل‌های زرد معطر است.

_پریسا Parisa pə-REE-sa
بخاطر تلفظش شاید غربی‌ها آن را با پاریس اشتباه بگیرند، اما این اسم معنای فرشته مانند داشته و قداست الهی دارد.

+رکسانا Roxana roɡˈsana
نام فوق‌العاده تاریخی که دوستان صمیمی آن را روکسی صدا می‌زنند. این نام دخترانه اصالت فارسی دارد و به معنای طلوع یا ستاره کوچ می‌باشد.

_ فلور Flor Fl-or-e
این نام ریشه فرانسوی دارد و به معنی گل است! همانطور که آوای لطیف آن نشان می‌دهد برای انتخاب گزینه مناسبی به حساب می‌آید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − پنج =