July 11, 2022 at 09:22PM ‘s Post

@zhuanchannel
قسمت چهارم

_کاسپین Caspian kæspi.ən
این نام پسرانه توجه والدین را جلب کرده و عظمت دریای خزر را در ذهن تداعی می‌کند.

+ کوروش Cyrus kúrios
این نام در فارسی همان کوروش است که یکی از چهره‌های اصلی تاریخ ایران و جهان به شمار می‌رود. کوروش بنیانگذار آزادی مذهبی و حقوق بشر بوده

_داریوش Dariush dəˈɹaɪ.əs
داریوش نامی تاریخی از امپراتوری باستانی ایرانیان است که زمانی در این سرزمین سلطنت می‌نمود. گفته می‌شود ریشه این اسم یونانی بوده و به معنای سلطنتی می‌باشد

_ کیوان Keyva keivɒːn
این نام شبیه کوین در غرب تلفظ می‌گردد، البته شاید کمی قدیمی بنظر برسد. همین هجی کردن حروف باعث شده تا در غرب خیلی عجیب و غریب نباشد

_ کیان Kian KEE-an
به معنی پادشاهان است و اصالت ایرلندی دارد، از این یک گزینه عالی به حساب می‌آید. این کلمه شبیه نام ایرلندی Keein است و از این حیث ریشه ایرلندی برای آن درنظر گرفته شده است.

_ کامران Kamran Kawmrawn
“آن که در هر کاری موفق است” معنای اسم کامران است. ریشه این اسم فارسی بوده و شباهت زیادی با اسم انگلیسی کامرون است.

_ کیا Kia kiyā
حتما در دنیای خودروسازی نام کیا را شنیده‌اید! این نام ریشه فارسی داشته و معنای پادشاه و حاکم می‌دهد. کیا تلفظ بسیار روانی برای افراد انگلیسی زبان دارد.

_ متین Matin Mah-TEEN
متین ریشه عربی داشته اما کارایی بالا داشته و اسم محبوبی است. متین جایگزین منحصر به فردی برای متیو بوده که نامی محبوب در کشور های غربی می باشد. متین به معنی خردمندی می‌باشد.

_نوید Naveed nuhveedh
نوید بیش از هر اسم بین المللی ایرانی شبیه دیوید است، البته با کمی تفاوت! این نام به معنای بشارت و خبر خوب می‌باشد، که بسیار کامل و زیباست.

_ پاشا Pasha paashaa
پاشا کلمه‌ای با ریشه ترکی بوده و به معنی پادشاه و بزرگ است. با این حال به ندرت در ایالات متحده استفاده می‌شود اما در روسیه بیشتر به کار گرفته می‌شود.

_ پارین Parin puhreen
پارین یک نام نادر از مجموعه اسامی باستانی ایرانی است که معنی فرشته عجیب می دهد. جالب توجه اینکه پرنسس پارین سیاست مشهوری بود.

_رایان Rayan raɪɑːn
به نظر می‌رسد خانواده‌های ایرانی و آمریکایی به راحتی می‌توانند از اسم رایان استفاده کنند زیرا شباهت زیادی در تلفظ با Ryan دارد. این نام ریشه عربی و هندی داشته و به معنای سرزمینی سرسبز و غنی از آب و همچنین باهوش است.

_سام Sam Ssss-am
یک شخصیت مهم در شاهنامه که در کمال سادگی جذابیت زیادی دارد. این اسم بین المللی ایرانی برای استفاده در هر فرهنگی مناسب است.

_سورن Soren Søren
این اسم با طایفه سورن-پهلوی گره خورده و گزینه‌ای شیک به حساب می‌آید. این نام پسرانه به معنی سخت بوده و ریشه آن به اسکاندیناوی بر می‌گردد.

شاهین Shaheen shuhhEEn

این نام خیلی راحت‌تر از سایر نام‌ها با پیشوند شاه—تلفظ می‌شود، به خصوص برای غربی‌ها. این اسم به معنای عقاب شاهین بوده و قدرت را نشان می‌دهد.

_ شایا Shaya SHAYuh
شایا یعنی شایسته و ریشه فارسی آن هویداست. جالب اینکه این اسم تک جنسیتی نیست و دخترها را هم شامل می‌شود.

_ تیران Tiran Tee-RAHN
این نام یک پادشاه ارمنی بوده اما ریشه ایرانی و کوردی دارد. این گزینه بنا به تلفظش مناسب استفاده در کشورهای خارجی است. تیران به معنی امواج دریا می‌باشد.

_ آرمان Arman AHR-mən
آرمان ریشه ایرانی و ترکی داشته و به معنای آرزو می‌باشد. توجه کنید که یکی از سرداران خسروپرویز پادشاه ساسانی، آرمان نام داشته است.

_ بیژن Bijan bižan
بیژن یکی از پهلوانان دلاور شاهنامه بوده و ریشه باستانی ایرانی دارد. این نام دو بخشی تلفظ سختی نخواهد داشت و در جهان غرب گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

_فرهاد Farhad fæɾˈhɒːd
یکی از اساطیر ایرانی که قصه عشق او و مهرش به شیرین داستانی دلنشین دارد. این اسم فارسی بوده و به معنای جوانی خوشتیپ است.

_ محمد Mohammad moʊˈhæməd
نامی با ریشه عربی که در خاورمیانه یکی از انتخاب‌های نخست والدین بوده و معنای ستوده و بسیار تحسین شده می دهد. این نام به صورت پسوند و پیشوند می‌آید و برخی از اسامی جدید را به وجود می‌آورد.

_ آدرین Adrian Adriaan
آدرین یک اسم بین المللی ایرانی برای کودک شما به حساب می‌آید که ریشه لاتین داشته و کم کم به فارسی وارد شده است. این اسم در اصل آدریانوس یکی از پادشاهان رومی بوده که علاوه بر فتوحات زیاد، به ادبیات علاقمند می‌باشد.

_ دنیل Daniel DAHN nee yel
دنیل که به صورت دانیال هم مورد استفاده قرار می‌گیرد به معنای خدا قاضی من است. این نام در قرون وسطی بسیار محبوب بود و در نمایشنامه‌های زیادی به کار گرفته می‌شد. این اسم پسر بین المللی بسیار محبوب می‌باشد.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − سیزده =