July 12, 2022 at 08:50PM ‘s Post

@zhuanchannel

عشق شبیهِ همسفر شدن با کسی در واگن قطار نیست که نهایتا یک روز را در کنارش سر کنی و نقطه اشتراکی به اندازه یک سریال یا مجله محبوب برای گپ و گفت طول سفر کافی باشد.

اینکه تو چه رنگی دوست داری و من چه رنگی، اینکه کتاب‌های کدام نویسنده‌ را می‌خوانیم، اینکه با آهنگ‌های کدام خواننده حال خوب می‌کنیم، اینکه کدام گل را دوست داریم بغل کنیم و بو بکشیم، برای یک عمر کنار هم بودن و حرف مشترک داشتن و زیر یک سقف مشترک زندگی کردن کافی نیست.

تفاهم در رابطه به این هم سلیقگی‌ها نیست.

این همه آدم توی دنیا مثل من عاشق آهنگ‌های ابی‌اند، گل سرخ محبوب نصف مردم دنیاست، موراکامی همه جای دنیا طرفدارهای آتشین‌تر از من دارد و هیچکدام این چیزها دلیل نمی‌شود من با آدمی که ابی گوش بدهد و موراکامی بخواند و عاشق گل سرخ باشد بتوانم رابطه خاص و عجیبی برقرار کنم! رابطه هم سلیقگی نمی‌طلبد.

حتی اگر تو عاشق لوبیاپلو باشی و من حالم از آن به هم بخورد، به هیچ کجای رابطه و زندگی ما لطمه نمی‌خورد.

خیلی ساده می‌شود که تو لوبیاپلویت را درست کنی و من میرزاقاسمی‌ام را و بعد سر یک میز بنشینیم و غذایمان را با کیف و لذت کنار هم بخوریم.

آن چیزی که دل من و تو را بند هم می‌کند، آن چیزی که از عمق جان عاشقمان می‌کند هم‌عقیده بودن‌هاست
هم‌فکر بودن و هم‌حس و هم‌دل بودن.

من و تو دنیا را شبیه هم می‌بینیم. من و تو برای آرمان‌های مشترک در زندگی می‌جنگیم. خط قرمزهایمان شبیه هم است. عقایدمان آنقدر به هم نزدیک هست که به هم احساس غربت ندهیم. و اگر قرار بود درمورد اینکه تو چرا اینطور فکر می‌کنی؟ و تو چرا همچین عقایدی داری؟ و تو چرا اینطور لباس می‌پوشی و تو چرا روابطت فلان و بهمان است؟ هرروز جنگ کنیم، آن وقت هیچ چاووشی گوش دادنِ دوتایی‌ای حالمان را خوب نمی‌کرد.
ما هردو هم‌سو فکر می‌کنیم.

احساسات هم را با تمام قلبمان درک می‌کنیم. هردو می‌دانیم از عشق و زندگی هم چه می‌خواهیم و اگر روزی از هم بچه‌ای داشته باشیم از قبل درمورد اینکه چطور بزرگش کنیم حسابی کنار آمده‌ایم.

من فکر می‌کنم عشق و یکی شدن و یکی ماندن به همین چیزهاست. سلیقه مشترک اتفاقی‌ست، اما شخصیت و تفکری که با هم هم‌خوانی داشته باشد می‌ارزد به هم‌سلیقه‌ شدن‌های انتخابی. همین که عقاید هم را می‌فهمیم و هیچوقت بخاطر هیچ تفکر و عقیده‌ای یکدیگر را تحقیر نکرده‌ایم، می‌ارزد به اینکه خواننده و نویسنده و بازیگر محبوب من هم بشود همان‌ها که تو دوست داری، که باهم فیلم ببینیم، آهنگ گوش بدهیم، کتاب بخوانیم و حالمان خوش بشود و بدانیم این حال خوش فقط قطره‌ایست از اقیانوس آرام زندگی‌مان.

مانگ میرزایی
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 5 =