July 24, 2022 at 09:00PM ‘s Post

@zhuanchannel

12 گیاه آپارتمانی که برای گربه ها
بی خطر است حتی اگر یکی دو برگ از آن را بخورند
مترجم:محدثه تنها

_گیاه برگ قاشقی
این گیاه آپارتمانی دارای برگ‌های سبز ضخیمی است که گل‌های سفید ریزی روی آن شکوفه می‌زند. در واقع، شما فقط باید آن را به صورت هفتگی (یا هر دو هفته یکبار، در صورت لزوم) آبیاری کنید و به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارد.

_گیاه سرخس لانه پرنده
این گیاه سبز خمیده مناسب حمام است زیرا رطوبت را دوست دارد و به نور طبیعی زیادی نیاز ندارد.

_ارکیده
گل ارکیده ممکن است نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی موجود در این لیست نگهداری سخت‌تری داشته باشد، اما حداقل نیازی نیست که نگران سلامتی گربه خود باشید. برگ‌های ارکیده حدود سه ماه بعد از در آمدن می‌افتند اما نگران نباشید، ارکیده‌ها سال آینده دوباره شکوفه می‌زنند.

_درخت پول
این مینی درخت را در هر اتاقی قرار دهید، تم گرمسیری را به محیط منتقل می‌کند، به لطف ساقه بافته شده و برگ‌های نخل مانند آن. با توجه به فلسفه باستانی فنگ شویی، گفته می‌شود این گیاه علاوه بر نگهداری بسیار کم، انرژی مثبت و خوش شانسی را برای مالک به ارمغان می‌آورد.

_علف گربه
این گیاه علفی به معنای واقعی کلمه برای گربه‌ها ساخته شده است: گربه ها می‌توانند از این گیاه به عنوان یک خوراکی سرشار از مواد مغذی، بخورند.

_مارانتا
نوارهای برجسته روی برگ‌های این گیاه در هر اتاقی خودنمایی می‌کند. فقط مطمئن شوید که این گیاه در یک نقطه آفتابی خانه باشد، خاک را مرطوب نگه دارید و هفته‌ای یک بار برگ‌های آن را مرطوب کنید.

_گیاه شامادورا
این نخل مانند برخی از انواع دیگر نخل‌ها رشد نمی‌کند و برگ‌های نسبتاً انعطاف‌پذیری دارد، بنابراین فقط مطمئن شوید که هفته‌ای یک بار در معرض آفتاب و آب کافی قرار می‌گیرد.

+گیاه آناناسی
بعد از پژمرده شدن قسمت قرمز(گل گیاه) به فاصله زمانی کمی گل دیگری رشد می‌کند در نتیجه نیازی نیست مدت زیادی در انتظار گل کردن گیاه بمانید. برای شرایط رشد ایده آل، این گیاه را در یک اتاق باز با نور غیر مستقیم خورشید بگذارید و زمانی که خاک آن خشک شد به آن آب دهید.

_گیاه پول چینی
این گیاه برگ سکه‌ای و ساده طرح مینیمالی به خانه شما می‌دهد و مناسب گربه شما است. آن را هر هفته آبیاری کنید و روی طاقچه قرار دهید تا بتواند مقدار زیادی نور مستقیم خورشید را جذب کند.

_گیاه سرخس ملکه کیمبرلین
حتی اگر این گیاه را در یک سبد آویزان بگذارید تا آن را دور از دسترس حیوان خانگی خود نگه دارید، می‌دانید که گربه شما راهی برای گرفتن شاخه‌هایش پیدا می‌کند. بهتر است این گیاه را در گلدانی در اتاقی با نور کم تا جزئی خورشید قرار دهید و پس از این که برگ‌های سبز کم‌رنگ آن شروع به رشد کرد، آن را آبیاری کنید.

_کالاتیا فردی
برگهای این گیاه در هنگام عصر بسته می‌شوند و پس از رسیدن نور روز دوباره باز می‌شوند. این گیاه آپارتمانی به نگهداری بیشتری نیاز دارد، پس حتما خاک آن را مرطوب نگه دارید و آن در نقطه روشن خانه خود قرار دهید.

__گیاه هوازی آیونانتا
اگر فضای کمی دارید، می‌توانید این گیاه را در سبدی گذاشته و آویزان کنید. آبیاری این گیاه مهم است: هر دو هفته یکبار این گیاه را با آبی که به دمای اتاق رسیده آبیاری کنید و سپس آنها را به طور دوره‌ای مرطوب کنید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =