July 25, 2022 at 09:21PM ‘s Post

@zhuanchannel

9 راه برای انتقاد از فرزندان خود بدون از بین بردن عزت نفس آنها
دینو_مترجم:محدثه تنها

راه هایی برای انتقاد کردن از فرزندانتان بدون تاثیرگذاری منفی:

1. مشکل را توضیح دهید
می‌توانید با آرامش صحبت را با چیزی مانند:
«می‌دانم که قصد نداشتی…» شروع کنید، این به فرزندتان نشان می‌دهد که می‌دانید علیرغم اشتباهش، قصد خوبی دارد.
سپس می‌توانید یک «اما» اضافه کنید و تأثیر رفتار آنها را توضیح دهید.

تمرکز بر اینکه چگونه رفتار آنها بر دیگران تأثیر می‌گذارد، به آنها یادآوری می‌کند که آنها فرد بدی نیستند، اما می‌تواند آنها را تشویق کند تا با دقت بیشتری در مورد عواقب رفتار خود در آینده فکر کنند.

2. به جلو حرکت کنید

بچه‌ها نمی‌توانند کاری را که انجام داده‌اند خنثی کنند، بنابراین یادآوری مداوم اشتباه آن‌ها می تواند باعث شود آنها نسبت به خودشان احساس بدی داشته باشند.
از آنها سؤالاتی بپرسید، مانند “چه کاری می‌توانید انجام دهید تا آنها احساس بهتری داشته باشند؟”.این کار می‌تواند به آنها کمک کند تا به فکر کردن در مورد چگونگی اصلاح اشتباهات خود عادت کنند.

3. حل مشکل
در مرحله بعد، می‌توانید با صبر و حوصله فرزندتان را از طریق راه‌هایی برای حل مشکلاتش راهنمایی کنید. با به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌های مختلف، به آنها کمک کنید تا تفکر خود را گسترش دهند و وقتی راه‌حل‌های آن‌ها جواب داد، می‌توانید آن‌ها را تحسین و تشویق کنید.

4. به فرزندتان برچسب نزنید
گفتن جملاتی مانند «تو یک دختر شیطون هستی» یا «تو تنبل هستی» می‌تواند دیدگاه فرزندتان را تغییر دهد و کودکی که فکر می‌کند بد است، احتمالاً بدرفتاری می‌کند.
در عوض، مطمئن شوید که رفتار آنها را از شخصیتی که دارند جدا می‌کنید. به آنها یادآوری کنید که بچه خوبی هستند اما انتخاب بدی داشته‌اند.

5. به آنها گوش دهید
واقعاً مهم است که به فرزندتان توجه کنید و نشان دهید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید.
به آنها گوش دهید تا توضیح دهند که چه اتفاقی افتاده است. این کار می‌تواند راه خوبی برای توجه به الگوها باشد. اگر آنها همیشه در هنگام حسادت، بد رفتاری می‌کنند، این یک فرصت عالی برای بحث در مورد احساسات آن‌ها و صبت کردن است.

6. تمرکزتان روی یادگیری فرزندتان باشد
تمرکز خود را بر روی یادگیری آن‌ها بگذارید نه تنبیه‌شان. به آنها عواقب و نتیجه کارشان را نشان بدهید و به آنها توضیح دهید که این کار باعث می‌شود یاد بگیرند که دیگر فلان کار ناپسند را انجام ندهند

7. فریاد نزنید و از کلمات تند استفاده نکنید
تحقیقات نشان می‌دهد که فریاد زدن باعث می‌شود کودکان احساس ترس و ناامنی کنند که می‌تواند منجر به رفتار پرخاشگرانه شود و توهین به کودک می‌تواند اثرات طولانی مدتی از جمله اعتماد به نفس پایین، اضطراب و پرخاشگری داشته باشد. از سوی دیگر، حفظ آرامش باعث می‌شود که کودک شما احساس ‌کند که دوستش دارید و پذیرفته شده‌ است، حتی اگر رفتار بدی داشته باشد.

8. آنها را در جمع تنبیه نکنید
سرزنش کردن فرزندتان در ملاء عام باعث می‌شود که او احساس خجالت کند، که می‌تواند منجر به ناهنجاری اجتماعی در بزرگسالی شود و همچنین باعث رنجش نسبت به والدینش شود و این آخرین چیزی است که هر پدر و مادری می‌خواهد!

9. به پیشرفت آن‌ها توجه کنید
زمانی که به سیر پیشرفت و رشد کودک خود توجه می‌کنید که در حال تبدیل شدن به چه کسی است، این پیام را برای آنها می‌فرستید که چقدر دوستشان دارید و به آن‌ها توجه و ایمان دارید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =