August 15, 2022 at 08:50PM ‘s Post

@zhuanchannel
6 علامت هشدار دهنده که نشان می دهد کمبود ویتامین D دارید

مترجم: محدثه تنها

علائم کمبود ویتامین D و راه‌های مقابله با آن:

1. ریزش یا نازک شدن مو
ویتامین D برای سلول‌های پوستی که کراتین را پردازش می‌کنند
(پروتئینی که برای رشد مو و ناخن ما لازم است) ضروری است.
بنابراین اگر ویتامین Dبه اندازه کافی نباشد، کراتین در سطح مورد نیاز تولید نمی‌شود و موهای ما آسیب می‌بینند.
در واقع، کمبود ویتامین D اغلب با آلوپسی و نازک شدن مو در مردان و زنان مرتبط است. مطالعات و تحقیقات زیادی به این نتایج رسیده‌اند و این به آن معناست که تغییر در رژیم غذایی ما ضروری است.

2. مشکل در خواب
این ویتامین نقش بسیار مهمی در داشتن الگوهای خواب نرمال دارد. مطالعات نشان داده‌اند که کمبود این ویتامین می‌تواند منجر به بی‌خوابی، اختلال در خواب و ساعات خواب کمتر شود. در برخی افراد، حتی می‌تواند منجر به آپنه خواب شود، که در آن تنفس فرد تنظیم نمی‌شود و خواب او را در تمام طول شب قطع می‌کند.

3. بیماری‌های مکرر
زمانی که بدن شما فاقد این ویتامین باشد، ابتلا به ویروس‌ها و بیمار شدن شما بسیار آسان‌تر است. سرماخوردگی، برونشیت و ذات الریه در صورت کمبود ویتامین D بسیار راحت‌تر اتفاق می‌افتد. به عبارت دیگر، این ویتامین برای سیستم تنفسی و حفظ سلامت شما بسیار مهم است.

4. درد استخوان و مفاصل
مطالعات نشان داده‌اند که چگونه کمبود ویتامین D شانس ابتلا به آرتریت روماتوئید را در سنین بالاتر افزایش می‌دهد. این ویتامین با کمک به جذب کلسیم به حفظ تراکم استخوانی کمک می‌کند. بررسی علمی دیگری نشان داد افرادی که از درد مزمن عضلانی و سایر مشکلات مربوط به استخوان رنج می‌برند، سطح ویتامین D کمتری دارند.

5. همیشه احساس خستگی می‌کنید
خستگی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد، از جمله استرس، اضطراب، افسردگی و کمبود ویتامین D. مطالعه‌ای که 480 نفر با کمبود این ویتامین در آن شرکت کردند، نشان داد که همه این افراد خستگی را تجربه کردند. این به این دلیل است که استخوان‌ها و ماهیچه‌های ضعیف‌تر باعث می‌شود که کل بدن شما احساس خستگی بیشتری کند. اصلاح رژیم غذایی و شروع مصرف مکمل‌ها می‌تواند در بازگرداندن انرژی از دست رفته به شما کمک کند.

6. بهبود زخم بیشتر طول می‌کشد
گفته می‌شود که افراد مبتلا به دیابت در ترمیم زخم‌های خود مشکل دارند. ممکن است متوجه شوید که زخم‌های جزئی مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابند که می‌تواند به معنای کمبود ویتامین دی باشد.

چگونه سطح ویتامین D خود را افزایش دهیم؟

_ منابع غذایی: بهبود رژیم غذایی همیشه باید اولین تغییر در افزایش سطح این ویتامین باشد و غذاهایی مانند ماهی چرب، زرده تخم مرغ، شیر غنی شده و ماست منابع خوبی از ویتامین D هستند.

مکمل‌ها: بهتر است از پزشک خود در مورد دوزی که برای مصرف روزانه مکمل‌ها بهتر است بپرسید. اما برای خرید مکمل‌های ویتامین D نیازی به نسخه ندارید و می‌توانید آن‌ها را بدون نسخه خریداری کنید.

آفتاب گرفتن: در حالی که این طبیعی ترین راه برای گرفتن ویتامین D است، اما باید مراقب زمان‌هایی از روز که در معرض نور خورشید قرار می گیرید، باشید.

بهتر است 20 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و در بازه زمانی 10 صبح تا 4 بعد از ظهر آفتاب نگیرید.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =