September 18, 2022 at 09:00PM ‘s Post

@zhuanchannel

آموزش پزشکان یکی از دانشگاه‌های آمریکا با استفاده از متاورس

آینده اینترنت از آنچه امروز می‌شناسیم بسیار متفاوت خواهد بود. متاورس آینده اینترنت تلقی می‌شود: جایی که هیچ آجر و بتون و مرزی وجود ندارد و آواتار ما بدون محدودیت در متناظرهای دیجیتال از مکان‌های واقعی با آواتار سایر انسان ها ارتباط برقرار می‌کند. آواتار نماینده دیجیتال هر انسان در دنیای متاورس خواهد بود.

اکنون پزشکانی که در دانشگاه کانکتیکت دوره تخصصی ارتوپدی را می‌گذارنند، هدست واقعیت مجازی به سر می‌گذارند و در اتاق عمل جراحی متاورس وسایل عمل را بر می‌دارند و روی بیماران فرضی (بدون این که بیماری واقعی در کار باشد) جراحی را بارها و بارها تمرین می‌کنند بدون این که سلامت بیماری به خطر بیفتد.

طبق برنامه، آموزش پزشکی متاورسی در سایر رشته‌ها و دانشگاه‌های آمریکا به زودی همه‌گیر خواهد شد. پژوهشگران پیش بینی می‌کنند در سال ۲۰۲۶ میلادی حدود ۲۵ درصد مردم جهان روزی حداقل یک ساعت را در متاورس می‌گذرانند.

متاورس برای بیماران هم کاربرد دارد. در آینده نه چندان دور مردم با استفاده از وسایل پزشکی قابل پوشیدن بسیاری از اطلاعات پزشکی را به طور مداوم می‌توانند جمع آوری کنند. این اطلاعات به طور منظم برای پزشک فرستاده می‌شود و برای بسیاری از نیازهای پزشکی، الزام حضور بیمار حذف می‌شود و متاورس جای آن را می‌گیرد.

به عنوان نمونه، اکنون یکی از کلینیک‌های چشم‌پزشکی آمریکا به بیماران خود عینکی مخصوص می‌دهد که بسیاری از اطلاعات کارکرد چشم توسط آن برای چشم پزشک فرستاده می‌شود.

چشم پزشک از روی این اطلاعات می‌تواند هر تغییری در درمان بیمار لازم است را بدون مراجعه حضوری بیمار اعمال نماید.

این تغییرات در حالی در جهان رخ می‌دهد که تعداد محدودی از کشورها به جای فراهم کردن اینترنت پرسرعت و ارزان در اندیشه محدود کردن آزادی و کیفیت دسترسی مردم عادی به اینترنت و ایجاد شکاف طبقاتی اینترنتی هستند.

بدون تردید چنین محدودیت‌هایی آثار جبران ناپذیری روی ارتقای سطح سلامت مردم آن کشور در چهار پنج سال آینده خواهد داشت.

تازه های پزشکی
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − یک =