September 28, 2022 at 04:30PM ‘s Post

رضا کیانیان:
چند نکته در باره تیتر امروز روزنامه ی جوان

*شما سال هاست می کوشید کلمه ی «سلبریتی» را مخدوش کنید. و لی نتوانستید! ما می دانیم که چقدر دوست دارید سلبریتی ها طرفدار شما باشند و افسوس می خورید ! البته شما چند تایی سلبریتی مثل آقای حسن عباسی دارید ولی به درد بخور نیستند! خودتان هم می دانید.
* سلبریتی کسی ست که با زحمتِ خودش معروف شده و عده ای از مردم دوستش دارند. یعنی بدون بخشنامه و دستور و انتصاب…
اما شما همه ، با بخشنامه و انتصاب به جایی رسیدید! و هر لحظه می شود با یک امضا جایگاهتان را از شما گرفت ، و جای دیگری نصب تان کرد و یا نکرد!.
اما سلبریتی را نمی شود از جایش تکان داد. شما آب روانید و سلبریتی ریگ ته جوی است. سلبریتی ماندگار است.
* شما مسؤل اعتراض های خیابانی هستید. شما نماینده مردم نیستید . بر عکس مردم از شما حقوق شان را می خواهند. حقوقی که از ایشان نقض و سلب کردید.
این شمایید که باید پاسخ گو باشید.
این شمایید که به جای پاسخ دستگیر می کنید. این شمایید که شلیک می کنید . طبق گفته ی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ،این شمایید که تخریب می کنید و آتش می زنید و این شمایید که باید خسارات جانی و مالی مردم را بپردازید . نه سلبریتی ها.
* شما مهسا امینی را دستگیر کردید و جسد بی جانش را تحویل دادید !
شما به دروغ گفتید مهسا بیماری های زمینه ای داشته. شما گفتید خون مهسا رقیق بوده و از گوشش بیرون زده! این شمایید که سینما گران ، نویسندگان و هنرمندان را به زندان می افکنید! این شمایید که دوستداران محیط زیست را به زنجیر کشیدید! شما شایعه می سازید! شما تفرقه می اندازید! شما قدرت دارید!
ابزار قدرت در دستان شماست!
سلبریتی از کجا این همه دار و درفش دارد؟ سلبریتی در دل مردم خانه دارد. که شما ندارید این است که بر نمی تابید و حسودی می کنید. بدانید! با دروغ گویی و جّو سازی در دل مردم راه پیدا نمی کنید!
* گوش کردن بیاموزید! سال ۸۸ سکوت میلیونی را نشنیدید. ۹۸ اعتراض فقرا و جوانان را نشنیدید. و حالا دهه هشتادی ها به میدان آمده اند. و حقوق شان را می خواهند. کسانی که در دامان خودتان بزرگ کردید و در کودکستان ها و دبستان ها و دبیرستان های خودتان آموزش و پرورش شان دادید. باز هم خودتان را به نشنیدن بزنید!
سلبریتی ها از جنس مردم و در میان مردم اند. همین شما را عصبانی کرده .
روزنامه ی جوان ! از ما عصبانی باش

By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =