December 18, 2022 at 01:39PM ‘s Post

@zhuanchannel

دولت خودش به زودی با دست خودش اقتصاد را نابود ومملکت را فلج خواهد کرد. نیازی به کمپین نیست
سونامی بزرگی در راه است

این روزها زیاد میبینیم که کمپینی راه افتاده و یک مدل اعتراض خاص این شده که پول‌ها را از بانک بیرون بکشید و پول نفد بگیرید تا بانک‌ها ورشکسته شوند!

افراد خیلی زیادی هم برای اینکه اعتراض خود را نشان دهند پول‌هایشان را از بانک بیرون می‌کشند و عکس میگیرند و خوشحال هستند از اینکه در حال اعتراض جدی هستند، حتی عده‌ای دیگر می‌گویند رفتیم از بانک تقاضای پول کردیم و پول نقد به ما ندادند پس این یعنی اعتراض ما در حال جواب دادن است و به زودی پیروز می‌شویم.

این مدل اعتراضات که عموما هم از سمت سلبریتی‌ها و افرادی که سواد اقتصادی خاصی ندارند مطرح می‌شود بیشتر توهم اعتراض است و رسما اعتراضی نیست، کمپین‌هایی هم مثل نخرید تا بگندد و نخرید تا ارزان شود و حالا پول‌ها را از بانک بیرون بکشید تا بانک‌ها ورشکسته شوند جواب نمی‌دهد!
کمپین های نخرید تا بگندد را قبلا از لحاظ اقتصادی بررسی کردیم و با عدد رقم اثبات کردیم که شکست میخورد اما بیایید تا باهم این حرکت بیرون کشیدن پول از بانک را از لحاظ اقتصادی باهم بررسی کنیم!

اولا باید بدانیم اقتصاد ما اقتصاد دولتیست و انحصار پول هم تماما در دست دولت است پس دولت می‌تواند هر زمان که خواست به هر میزان پول چاپ کند پس اگر همه مردم هم تمام پولشان را از بانک بیرون بکشند بانک ورشکست نمی‌شود چون دولت می‌تواند به میزان لازم پول چاپ کند و مجدد در اختیار بانک‌ها قرار دهد!

مورد دیگر اینکه باید توجه داشته باشیم پول‌های بزرگ و ثروتمندان عموما در این بازی‌ها شرکت نمی‌کنند!
درنظر بگیرید یک فرد ثروتمند بخواهد در این طرح با معترضان همراهی کند و ۱۰۰ میلیارد تومان از بانک خارج کند طبیعتا نمی‌تواند این پول را به صورت اسکناس از بانک بگیرد پس باید آن‌را به کالا یا دلار یا طلا تبدیل کند پس یک تراکنش بین بانکی انجام می‌دهد و آن پول از حساب آن ثروتمند به حساب صراف می‌رود پس پول از بانک خارج نمی‌شود!

عده‌ای دیگر که بانک‌ها را تحریم می‌کنند و تراکنش‌های بانکی انجام نمی‌دهند هم فکر می‌کنند با این کار ضربه بزرگی به سیستم بانکی کشور میزنند درصورتیکه این حرف هم شوخیست!

همین امروز حدودا ۲۰۰۰ دستگاه خودرو ۲۰۷ در بورس کالا معامله شد(یعنی تقریبا گردش مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی)، ۴۷۰۰ میلیارد تومان ارزش معاملات بورس بوده، میلیاردها تومان تراکنش برای معاملات مسکن و طلا و حقوق کارکنان و…. در حال انجام است.

اگر میخواهید این مدل اعتراضات را انجام بدهید، صاحب اختیار هستید اما باید بدانید در اقتصادی که بازیگر اصلی آن خود دولت است، این مدل اعتراضات هیچ تاثیر خاصی ندارد!

اگر از من می‌شنوید به نظرم حداقل در زمینه اقتصاد کاری به کار دولت نداشته باشید، اجازه دهید دولت کار خودش را بکند، دولت خودش با دست‌های خودش دارد بمب نقدینگی را هر روز بزرگ و بزرگ‌تر می‌کند بدون اینکه حتی برنامه‌ای برایش داشته باشد.

بدنیست بدانید
در هر ثانیه ۴۴ میلیون تومان
در هر دقیقه ۲.۶ میلیارد تومان
‏در هر ساعت ۱۵۸ میلیارد تومان
‏در هر روز ۳۷۰۰ میلیارد تومان
‏بدون پشتوانه نقدینگی خلق می‌شود لذا این مدل اعتراضات حتی اگر با همراهی مردم هم ادامه پیدا کند شاید در حد چند روز خلق نقدینگی دولت باشد!

تیم اقتصادی دولت با این فرمانی که لوکوموتیر اقتصادی را در حال پیش بردن هستند بیشتر از هر معترض و اعتصاب کننده‌ای، اقتصاد را زمین خواهند زد!

@pouriabakhtiari
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − بیست =