January 3, 2023 at 08:20PM ‘s Post

@zhuanchannel

_ گل نرگس در تغییر روحیه و ایجاد انرژی مثبت بسیار موثر بوده و یکی از روش‌های درمان افسردگی می‌باشد. بر اساس تحقیقات انجام گرفته یک سد خونی مغزی یا دیوار دفاعی در مغز وجود دارد که به دلیل پروتئین‌های موجود در آن،
مغز داروهای شیمیایی را قبول نکرده و همین امر مغز را منزوی می‌سازد
اما گل نرگس با برخورداری از رایحه و عطر خوش بو و انرژی دهنده خود از این سد خونی مغزی عبور کرده و با کمک به رساندن دارو به مغز در درمان افسردگی موثر می‌باشد.

_ گل مریم با عطر گرم و دلنشینی که دارد باعث شادابی و طراوت در انسان شده و شادی و انرژی مثبتی درانسان ایجاد می‌نماید. همچنین بوییدن این گل معطر در فصل زمستان برای پیش‌گیری از سرماخوردگی و همچنین درمان آن موثر است.

_گل رز به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در درمان بسیاری از امراض موثر می‌باشد. از جمله موارد استفاده از گل رز رایحه درمانی از طریق استشمام بوی معطر گل رز یا گلاب حاصل از آن می‌باشد.
بوی استشمام شده از این گل معطر بهشتی وقتی از طریق اعصاب بویایی به مغز می‌رسد، با افزایش ترشح ماده آندروفین باعث ایجاد احساس آرامش می‌گردد. همین ویژگی موجود در رایحه خوش گل رز باعث شده است که از آن برای درمان اضطراب و افسردگی استفاده شود.

_بوییدن گل‌ یاس با توجه به عطر گرم آن اثراتی همچون بهبود وضعیت مزاج، آرامش اعصاب، خواب راحت، افزایش سطح هوشیاری، افزایش فعالیت مغزی، افزایش حافظه، کاهش اضطراب و افسردگی، درمان سردرد، صرع و …. دارد.

_بوییدن روغن گل سرخ و بخور گل‌های خشک شده آن باعث تنظیم عادت ماهانه در بانوان و رفع بی‌نظمی آن می‌شود. درمانگران عطر درمانی معتقدند که اگر مادران قبل از بارداری عطر و یا اسانس گل سرخ را استنشاق کنند، در افزایش قدرت باروری وافزایش توان رحم و همچنین ایجاد آرامش و شادابی در مادر موثر می‌باشد.

_گل بابونه، عطر و بوی خوش روغن بابونه باعث آرامش، بالارفتن روحیه، سر زندگی، خواص آرام‌بخش برای دردها، آرام‌بخش برای درد زایمان، رفع احتقان بینی، ضدافسردگی می‌شود.
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =