May 25, 2023 at 02:14PM

@zhuanchannel

انرژی درونی چگونه به هدر می رود؟

انرژی درونی از راه های مختلفی همانند عبادت، راز و نياز با خداوند، مراقبه، گفتن مانتراها و ذكرها و تكرار نام های مقدس خداوند، كمك معنوی به ديگران، از بين بردن ايگوها، خواب های عميق و … به دست می آيد.

اين انرژی می تواند برای كار درونی و صيقل درون و پاك كردن ناخوداگاه انسان از انواع پلیدی ها و حالت های نفسانی بكار گرفته شود.

اما اين انرژی به راحتی و از روی غفلت و عدم آگاهی از دست می رود.

نشتِ انرژی به صورت های مختلفی در انسان اتفاق می افتد.
مثلا حادثه ای برای انسان اتفاق می افتد. نگرانی و اضطراب و استرس همانند خوره انرژی را در درون انسان می مكند و مصرف می كنند.

نگرانی یکی از الگوهای شايع و رايج بشری در جوامع امروزی است.
گاه در برخی جوامع آنقدر شايع و عادی شده كه مردمان بسیاری فكر می كنند نگرانی جزئی از زندگی روزمره است و با آن كنار آمده اند، در حاليكه اين چنين نيست و نبايد اين گونه باشد.

خشم يكي از بزرگترين انرژی ها را در درون استفاده می كند.
وقتی پيشامد يا تصادفی اتفاق می افتد، شما به راحتی تحت تاثير غريزه و حالت های نفسانی قرار می گيريد. ماشين گونه عمل می كنيد و خشم خود را با حركات و گفتن کلماتی ركيك بيرون می ريزيد.
انرژی زیادی با اين كار به بيرون ريخته می شود. اگر بتوانيد خشم خود را در اين مواقع كنترل كنيد، انرژی حاصل از اين كار در درون ذخيره می شود و به بيرون ريخته نمی شود.

تخيلات شهوت آميز، یکی از راه های دیگری است كه انرژی زیادی به وسيله آن
از دست می رود. تخيلات و افكار شهوت آميز، باعث تغذيه ايگوی شهوت در درون می شود و انرژی به جای اينكه صرف خودسازی درونی گردد، مستقيما توسط ايگوی شهوت تغذيه و مصرف می شود.

حرف‌های بيهوده و جر و بحث، یکی ديگر از کارهای رايج جوامع است و انرژی بسیاری در آن به هدر می رود. تا جاييكه ممكن است بايد از بحث كردن پرهيز كرد چرا كه هيچكس تا به حال با بحث كردن چیزی را قبول نكرده است، پس بهتر است انرژی مان را بيهوده صرف انجام کاری كه بی فايده است نكنيم.

اگر به کارهای روزمره خود در طی ۲۴ ساعت نگاه كنيد به راحتی می توانيد بفهميد انرژی درونی شما در چه کاری مصرف می گردد.

ببينيد اين انرژی مصرف شده باعث خودسازی می شود؟ يا اينكه شما فقط آن را هدر می دهد.

با انجام ندادن هر كار کوچکی كه انرژی شما را بيهوده مصرف می كند، می توانيد از هدر رفت انرژی درونی جلوگیری كنيد و انرژی را در درون ذخيره كنيد.

از انرژی ذخيره شده می توانيد در جهت از بين بردن ايگوها و در مسير خودشناسی استفاده نمائيد، پس انرژی را با انجام کارهای بيهوده هدر ندهید.

@dami_dar_hozoor
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =