August 13, 2023 at 04:16PM

@zhuanchannel
ویژگی‌های نادر بدنی که شاید شما هم داشته باشید

_دندان های فاصله دار
دیاستما (Diastema) به فاصله ی بین دندانی گفته می شود. بسیاری از سلبریتی ها این ویژگی را به مشخصه ی خود بدل کرده اند. و واقعاً هم شخص را منحصر به فرد می کند، چرا که بین ۱/۶ تا ۲۴/۴ درصد از افراد بزرگسال در گروه های مختلف سنی از این ویژگی برخوردارند.

_اثر انگشت منحنی
اثر انگشت حلقه ای رایج ترین فرم اثر انگشت است، به طوری که ۶۵ درصد مردم دنیا از آن برخوردارند. ۳۰ درصد از مردم دنیا اثر انگشت پیچشی دارند. و اثر انگشت تنها ۵ درصد از افراد به شکل منحنی است.

_ناف بیرون زده
از هر ۱۰۰ نفر تنها ۱۰ نفر ناف بیرون زده دارند. تصور می شود فرآیند جداسازی بند ناف بعد از تولد تأثیری در شکل ناف نداشته باشد و این موضوع به عوامل دیگری بستگی داشته باشد.

_شیار عرضی کف دست
تنها ۱/۵ درصد از مردم دنیا کف دست خود یک خط عمیق عرضی دارند که به آن شیار سیمین (Simian Crease) گفته می شود.

_چشمان خاکستری
خاکستری یکی از کمیاب ترین رنگ چشم ها است تنها ۳ درصد از مردم دنیا رنگ چشم خاکستری دارند، که این میزان یک سوم جمعیت افراد چشم آبی است.

_چشمان سبز
از هر ۱۰۰ نفر تنها ۲ نفر چشمان سبز دارند. و دلیلش این است که رنگ چشم سبز یک صفت ژنتیکی غالب نیست و در اغلب مواقع در برابر ژن رنگ چشم قهوه ای مغلوب می شود. با این حال، اگر پدر و مادر هر دو چشمان سبز رنگی داشته باشند، احتمال اینکه فرزند آن ها هم این ویژگی را به ارث ببرد، بسیار بالا است.

_موی رنگ روشن
ویژگی موی بلوند ارتباط زیادی با میزان قرارگیری در معرض نور خورشید دارد و هر چه یک کشور کمتر آفتابی باشد، افراد بلوند بیشتری در آن متولد می شوند. برای مثال، در کشورهایی مانند نروژ، سوئد، دانمارک و فنلاند، نزدیک به ۸۰ درصد جمعیت بلوند هستند.

_فقدان دندان عقل
نزدیک به ۳۷ درصد از مردم دنیا بدون دندان عقل به دنیا می آیند. این دندان احتمالاً به این دلیل رشد نمی کنند که دیگر نیازی به آن ها نیست. اجداد ما برای جویدن مواد غذایی سفت و سخت مانند ریشه ها، برگ ها، دانه های خوراکی و گوشت به این دندان ها نیاز داشتند.

_پرزهای چشایی زیاد
یک چهارم از جمعیت دنیا از حس چشایی قوی تری برخوردارند. دلیلش این است که آن ها پرزهای چشایی زیادی بر روی زبان خود دارند. برعکس، تقریباً به همان میزان از مردم دنیا حس چشایی ضعیفی دارند که به دلیل کمی پرزهای چشایی روی زبان آن ها است.

_گرداب موی دوتایی
اغلب افراد تنها یک گرداب موی ساعتگرد دارند. گرداب مو دوتایی بسیار نادرتر است و از هر ۱۰۰ نفر تنها ۵ نفر از آن برخوردارند. و اگر هر دو گرداب مو پادساعتگرد باشند، این امر فرد را منحصر به فردتر هم می کند.

_متفاوت بودن رنگ دو چشم
در کمتر از یک درصد از جمعیت دنیا رنگ دو چشم با یکدیگر متفاوت است، ویژگی ای که به آن هتروکرومیا گفته می شود. جالب آنکه هتروکرومیا می تواند در یک چشم هم باشد، یعنی زمانی که بخشی از عنبیه ی یک چشم رنگی متفاوت از باقی بخش های عنبیه ی همان چشم دارد.

_سوراخ بیرون گوش
بین ۰/۱ تا ۵ درصد از مردم دنیا یک سوراخ اضافی کوچک بیرون گوش های خود دارند. تصور می شود یک ویژگی بدوی باقیمانده از آبشش های ماهیان باشد که طی فرآیند تکامل از میان رفته است.

_انگشت مورتون
کسانی هستند که در آن ها انگشت دوم پا بلندتر از انگشت شست پا است. بین ۳ تا ۲۲ درصد از مردم دنیا این ویژگی را که به آن انگشت مورتون گفته می شود، دارند. دادلی جوی مورتون ، دانشمند آمریکایی که این ویژگی نام خود را از او گرفته، معتقد بود انگشت بلند دوم پا یک ویژگی به جای مانده از اجداد حیوانی ما انسان ها است

روزیاتو
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =