August 22, 2023 at 10:22PM

@zhuanchannel

راه‌های ساده برای کشف شگفتی در طبیعت

_ پیاده روی شگفت انگیزی داشته باشید.

 پیاده‌روی‌های شگفت‌انگیز ، می‌تواند به شما کمک کنند تا به معجزات روزمره اطراف خود توجه کنید
از آواز پرندگان گرفته تا خنده کودکان در حال بازی.
 ممکن است چیزی را کشف کنید که شما را هیجان زده کند، حواس شما را درگیر کند و آرامش را برای شما به ارمغان بیآورد، و همچنین به شما الهام ببخشد یا شما را شگفت‌زده کند.

_ از خورشید لذت ببرید. 
گذراندن زمان برای جذب نور خورشید یک راه قدرتمند برای کشف شگفتی است. می‌توانید از رنگ‌های شگفت انگیز طلوع یا غروب خورشید لذت ببرید. یا، می‌توانید به سادگی در وسط یک روز آفتابی به بیرون بروید تا با یک حس تجدید امید و احساس روشنایی روبرو شوید.

_ از چند درخت دیدن کنید. غوطه ور شدن در جنگل در میان درختان (یک تمرین آرامش ‌بخش به نام حمام کردن در جنگل است) یا نزدیک شدن به تنها چند درخت در محله یا یک پارک می‌تواند شما را به سرعت با شگفتی مواجه کند.

 بر اساس تحقیقات انجام شده، تنها "یک دقیقه "نگاه کردن به درختان می تواند باعث رفع نگرانی و ترس شود

 در حالی که کنار درختان هستید، و به بالای شاخ و برگ درختان نگاه کنید، تنها بودن در حضور آنها کافی است تا حس ترس و هراس را از قلب شما بزداید.

_به انعکاس  آب نگاه کنید
 ویژگی‌های انعکاسی و پاک کنندگی آب می تواند به شما انگیزه دهد تا نگاهی تازه به زندگی خود و آنچه می‌خواهید تغییر دهید، بیندازید. 
از هر آب طبیعی – مانند نهر، رودخانه، برکه، دریاچه یا اقیانوس دیدن کنید تا مدتی را در انعکاس نور در آب را سپری کنید. همانطور که به سطح انعکاسی آب خیره می‌شوید، در نظر بگیرید که زندگی شما در حال حاضر چگونه با ارزش‌های شما هماهنگ است و می‌خواهید چه تغییرات مثبتی ایجاد کنید.

_ قدردانی را با سنگ تمرین کنید
 صخره‌ها به دلیل ویژگی‌های محکمی که دارند، نمادی از قابلیت اطمینان و قابل اعتماد بودن هستند، ابزار مفیدی برای ابراز قدردانی هستند. می‌توانید روی یک صخره بزرگ بنشینید و دعا کنید یا سپاسگزار باشید در مورد آنچه در زندگی خود به آن فکر می‌کنید. یا، می‌توانید سنگی را بردارید تا به خانه ببرید و با نمادهای سپاسگزاری از کسی یا چیزی تزئین کنید.

_ با گل‌ها خوش بگذران. 
گل‌ها می‌توانند ذهن شما را با آگاهی شگفت ‌انگیزی از شادی شکوفا کنند. آنها همچنین می‌توانند به شما انگیزه دهند که عمداً لحظات سرگرم کننده شوخی و شوخ طبعی را دنبال کنید. از یک باغ دیدن کنید، برای جستجوی گل در محله خود قدم بزنید، یا چند گل بخرید تا در گلدان روی میز کار خود قرار دهید تا روحیه خود را تقویت کنید.

همانطور که روزانه به بیرون می‌روید، می‌توانید روی لذت بردن از این لحظات شگفت انگیز حساب کنید.

معجزه سکوت درونی
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 17 =