October 11, 2023 at 02:14PM

@zhuanchannel

چند روز پیش تو یکی از خیابانهای ارومیه ساعت ۷ عصر یه ماشین از فرعی با سرعت خیلی زیاد پیچید و زد دو درب ماشین منو نابود کرد و فرار کرد. معلوم بود که راننده حال طبیعی نداره. شماره ماشین رو خانمم برداشته بود.
من زیاد چشمم آب نمیخوره از پیگیری های این موارد، ولی خانمم و برادرم که تو ماشین بودن اصرار کردن که باید به قانون مراجعه کنی و اگه این به یه نفر میزد فرار میکرد چی میشد و از این حرفها.
وایستادیم ۱۱۰ اومد گزارش نوشت که فردا بیایین کلانتری.
۴ روز پشت سر هم رفتیم کلانتری، رفتیم شماره طرف رو از راهنمایی در آوردیم دادیم زنگ زدن طرف دوبار که جواب داد، هر دوبار با لحن بد و توهین آمیز به افسر کلانتری گفت که مگه من بیکارم بیام و برو هر کاری میتونی بکن.

کلانتری به من تاکید کردن که شما برو شکایت کن که این آدم رو ما بیاریم اینجا که بفهمه با کی طرفه؟!
من به خانمم و برادرم گفتم ول کنیم این پروسه رو، افسر گفت متاسفانه قانون به نفع این آدم های خلافکاره. شما پیگیری کن بزار اینجور آدم ها تنبیه بشن، گفتم چشم.

یه هفته اسیر خدمات قضایی و حل اختلاف و کارشناسی و شکایت شدم. بعد کارشناس یه عدد خیلی خنده دار رو نوشت بعنوان خسارت.
میگه چون ماشین شما غیرمتعارفه قانون میگه شما که این ماشین رو سوار میشی تصادف هم شد باید خودت بدی خسارت رو.

کارشناس یه سرهنگ محترم راهنمایی بود، میگم جناب سرهنگ طرف به شما و درجه ات و همکاری های کلانتری ات توهین کرده و من به اصرار همکارات اومدم شکایت. شما کاری کردی که من خنده ام گرفته از پیگیری ام. ده روزه معطل این پروسه ام. میگه شرمنده من میدونم ماشین شما چند صد میلیون فقط افت کرده ولی قانون دست منو بسته.

میخام از همین جا به اون آقایی که زد فرار کرد بگم که دمت گرم، تو بهتر از من پروسه رو بلد بودی. هیچ هم مهم نیست که تا خرتناق مواد زده بودی یا مست بودی با اون رانندگی ات. مهم اینه که میدونستی چه به آدم بزنی، چه ماشین، قانون طوری هست که تو پیروز میشی.

نکته جالبش اینجاست که چند روز پیش از اون، روی پل امامزاده دخترم روسری نداشت در جا اس ام اس اومد که سرنشین حجاب نداره، ولی الان تو جایی که صد تا دوربین بهش مشرفه طرف زد رفت و نهایتا پروسه طوری بود که پیگیری خنده دار باشه و به هیجا نرسم.

من ماشینم رو خودم درست میکنم کما اینکه همون روز اول هم میخاستم اینکار رو بکنم و خلاص. ولی مملکت رو بهشت خلافکارا نکنید. اون آدم فردا به یه بچه هم بزنه که با اون وضع رانندگی قطعا میزنه، باز هم پاشو میزاره رو گاز و الفرار، باعثش هم قانون و پروسه های دست و پاگیر هست که به اینجور آدم ها جرات میده.

@mortezaebad
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =