October 27, 2023 at 10:22PM

@zhuanchannel
اگر این 11 نشانه را در روابط عاطفی خود دارید یعنی رابطه عاطفی شما بی نقص است و دوام می آورد

۱- فرزند ندارید

شما فرزندی ندارید و با این مسأله مشکلی هم ندارید چون خواست و تصمیم هر دوی شما بوده. تحقیقات نشان داده زوج هایی که به خواست خود تصمیم به بچه دار نشدن گرفته اند، اغلب از زوج های دارای فرزند شادترند.

۲- جدا از هم به سفر می روید
هر چه می گذرد زوج های بیشتری تصمیم می گیرند جدا از یکدیگر به سفر بروند. این امر می تواند رابطه ی شما حتی تقویت کند: اگر واقعاً شریک عاطفی تان را دوست داشته باشید، دلتنگش خواهید شد.
در عین حال، خود شما هم می توانید در این فرصت هر کاری که مایل باشید انجام دهید. مثلاً می توانید با دوستان تان ترتیب یک دورهمی دهید، در حالی که شریک عاطفی تان جایی دیگر مشغول کوهنوردی است.

۳- شریک عاطفی تان با خانواده تان وقت نمی گذراند
اگر والدین و شریک عاطفی تان باهم کنار می آیند که عالی است. اما اگر دل خوشی از هم نداشته باشند، شرایط ناخوشایندی خواهد بود.
با این حال، این امر لزوماً مشکل ساز نخواهد بود. شریک عاطفی شما مجبور نیست در همه ی دورهمی های خانوادگی شما که والدین تان در آن حضور دارند شرکت کند، با این حال، می تواند کماکان شما را دوست داشته باشد و برای خانواده تان احترام قائل باشد. کافی است در اولین فرصت باهم درباره ی آن صحبت و توافق کنید و چارچوبش را مشخص کنید.

۴- دیدگاه ها و علائق متفاوتی دارید
کارشناسان معتقدند تأکید بیش از اندازه ای بر اهمیت داشتن سرگرمی های مشابه در رابطه عاطفی وجود دارد. به عقیده ی آن ها، داشتن علائق مشترک شاید صرفاً به زوج ها کمک کند که مشکلات رابطه ی خود را نادیده بگیرند و رابطه ای را ادامه دهند که عمر آن به سر رسیده.

۵- زیاد جر و بحث می کنید
گاهی وقتی که از هم خیلی عصبانی هستید، باهم بحث تان می شود. کارشناسان می گویند عمده ی احساسات منفی ما را کسانی که دریافت می کنند بیشتر از همه آن ها را دوست داریم.
از سویی دیگر، دعوا برای رابطه مفید است، چرا که نشان می دهد هر دو طرف باید چیزی را تغییر دهند. مهم این است که دعواهایتان را به شکلی مثبت به پایان برسانید و به اشتباهات خود اذعان کنید.

۶- به بهای صدمه زدن به خودتان تلاش نمی کنید همدیگر را راضی نگه دارید

کارشناسان مخالف تلاش زیاد برای راضی نگه داشتن شریک عاطفی خود هستند. به گفته ی آن ها اگر کسی زیاد از حد برای کمک به دیگران تلاش می کند، ممکن است به این دلیل باشد که در کودکی به تلاش هایش بی اعتنایی می شده یا احساس نمی کرده که به اندازه ی کافی خوب است.

۷- جدا از هم می خوابید
شما جدا از هم می خوابید چون یکی از شما در خواب خروپف می کند و دیگری به قدری خوابش سبک است که با کوچک ترین صدایی از خواب می پرد، چه برسد به خروپف. این روزها زوج های بیشتر و بیشتری جدا از هم می خوابند. تحقیقات نشان داده فایده ی داشتن خواب مناسب برای رابطه عاطفی بسیار بیشتر از خوابیدن در کنار یکدیگر است.

۸- زیاد باهم صحبت نمی کنید
شما و شریک عاطفی تان می توانید مدت زیادی را در سکوت کنار یکدیگر سپری کنید بدون آنکه این سکوت معذب تان کند. شما مجبور نیستید دائماً با همدیگر صحبت کنید. کارشناسان می گویند زوج هایی که می توانند در سکوت کنار هم باشند و به کارهای خودشان برسند، رابطه ی بسیار ویژه ای دارند.

۹- کمتر از چیزی که خودتان می خواهید باهم وقت می گذرانید
البته که مدت زمانی که زوج ها در کنار هم سپری می کنند اهمیت زیادی برای رابطه عاطفی دارد، اما به گفته ی کارشناسان، از آن بسیار مهم تر این است که این زمان باهم بودن چگونه سپری شود. انجام کارهای مختلف با یکدیگر به رابطه عاطفی شادی می بخشد.

۱۰- زمان زیادی طول کشید تا همدیگر را همانطور که هستید بپذیرید

پذیرش، موافقت با واقعیت، بدون تلاش برای تغییر آن است. اگر شرکای عاطفی احساس کنند همانطور که هستند از سوی همدیگر پذیرفته شده اند، رابطه ی آن ها بسیار بهبود خواهد یافت.

۱۱- علاقه تان به یکدیگر را به روش های متفاوتی ابراز می کنید
شما و شریک عاطفی تان می توانید روش های متفاوتی برای ابراز علاقه ی خود به یکدیگر داشته باشید. ممکن است برای یکی از شما ابراز کلامی مهم باشد و برای دیگری، ابراز با رفتار. تحقیقات نشان داده زوج هایی که ازدواج بادوامی دارند، از کارهایی مانند خرید غذا یا تمیز کردن خانه برای نشان دادن عشق و توجه خود نسبت به یکدیگر استفاده می کنند.

ترجمه:روزیاتو
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =