November 20, 2023 at 10:22PM

@zhuanchannel
عنوان تله پاتی برای گیاهان ممکن است عجیب به نظر برسد. آنچه محققان تاکنون تعیین کرده‌اند به ما امکان می‌دهد نتیجه بگیریم:
گیاهان نیز موجودات هوشمندی هستند که به کلمات، افکار و بیان احساسات پاسخ می‌دهند. گفته می‌شود که هنرمند بزرگ باغ آمریکایی، لوتر بربنک، که در سال 1926 در گذشت، همانطور که به یوگاناندا اطمینان داد، موفق شد کاکتوس‌هایی بدون خار رشد دهد و با کلام محبت آمیز به آنها توضیح داد که دیگر نیازی به خارهای محافظ ندارند زیرا اکنون در محافظت هستند و نیازی به خار ندارند.

کلیو بکستر گیاهان را با پلی گراف آزمایش کرد که به او ثابت کرد که آنها به هر اتفاقی که در محیطشان می‌افتد واکنش مناسب نشان می‌دهند. آنها «شاد شدند»، از درد «فریاد زدند» و حتی «بیهوش شدند». او به آن گیاه توهین کرد و تهدید به سوزاندن آن کرد که این منجر به واکنش شدید گیاه شد.

وقتی بکستر با یک کبریت روشن از کنار گیاه رد شد، دستگاه پولیگراف "هیجان بزرگی" را ثبت کرد. از طرف دیگر رفتار محبت آمیز برای گیاهان مفید بود.

همچنین در ایالات متحده آمریکا، زوجی با نام "ورال" موفق شدند که در تله پاتی گیاهی که این آزمایش توسط شیمیدان "نوربرت ام. میلر" در آتلانتا با استفاده از روشی که توسط دکتر H. H. Klettter ابداع و اختراع شده بود برای رشد فرآیندهای رشد برگ چمن شرکت کنند.

هر شب در همان ساعت، این زوج با الهام از ایده رشد و شکوفایی خوب، روی چمن تمرکز می‌کردند.
این دستگاه به زودی شتابی را در رشد ثبت کرد که چندین ساعت به طول انجامید.
بالای 800 در صد! – و جفت تله پات کجا بودند؟ – تقریباً هزار کیلومتر دورتر از علف‌های تله پاتی!!

اگر دست محبتی برای گیاهان دارید، باید به صورت کلامی و ذهنی آنها را تشویق کنید تا بهتر رشد کنند و شکوفا شوند

همیشه مراقب باشید هرگز ارتعاشات احساسات منفی را در اطراف خود و گیاهان پخش نکنید.

برگرفته از کتاب "تله پاتی" اثر کارل اسپیسبرگر
OCEAN_OM
By: via مجله هنرى ژوان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =